Zombi Eski Sevgilinin İntikamı

80’lerin zombi - korku filmlerini hatırlatan bir zombi - korku filmiyle karşı karşıyayız. Malum zombiler, melekler, vampirler moda bu sıralar. Yapımcılar da bu akımdan etkilenmiş olmalı ki bir zombi – korku filimi yapalım demişler. Filmin akıcılığına bakınca, Burying the Ex izle seçeneği gayet tercih edilebilir bir seçenek gibi duruyor.

Senaryo fena değil. Esas oğlan yanlış kızla ilişkiye başlar. Kız çok takıntılı ve obsesif bir kişiliktir. Oğlanımız kısa sürede bu aşırı ilgiden bunalır ve kızı ayrılmak için bir parka davet eder. Erkek arkadaşının ayrılma isteğinden habersiz kızımız, büyük bir hevesle parka giderken, otobüs kazası sonucu yaşamını yitirir.

Kız toprağa verilir. Oğlan kızın ölümü üzerinden 2 ay geçtikten sonra hayalindeki kızı bulur. Birbirlerine âşık olurlar. Bundan sonrası filmin isminden de anlaşılacağı gibi ölü takıntılı kızımızın zombi olarak tekrar hayata dönmesiyle devam eder.

Erkek arkadaşının kendisini hemen unutup yeni bir kızla ilişkiye başladığını gören takıntılı arkadaşımız, hayatı bu ikisinin burnundan getirmek için çalışmalara başlar. Senaryomuz bu minvalde ilerler. Artık gerisini de bir zahmet edip izleyerek siz öğrenin.

Filmin değerlendirmesine gelecek olursak, kısaca fena filim değil diyebilirim. Beklentilerinizi çok yukarıda tutmadan filimi izlemeye başlayın. Oyunculuklar oldukça başarılı. Esas kızımız “true detective” dizisi ile geçen yıl adından epey söz ettirmiş, göz alıcı güzellikteki “Alexandra Daddario”. Sırf onun için bile Eski Sevgiliyi Gömmek filmi izlemek için değerlendirilmelidir.

Filim sırf korku amacıyla çekilmiş bir yapım değil. Korku ve komediyi harmanlayarak ortaya izlenebilecek seviyede, hoşça vakit geçirebileceğiniz bir yapım çıkarmışlar. Hele bir de sevgiliniz sizi başka bir kız için terk etmiş ve intikam hisleriyle dolu iseniz, bu takıntılı zombi kızımızın maceraları tam size göre gelecektir.

 

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 Oy Kullanıldı, Ortalaması: 5,00)
Loading...

Yorum yapın