Yılın En Büyük Yapımlarından Biri

The Finest Hours, 1952 yılında geçen gerçek bir olaya dayadığı öyküsü ile yılın en çok beklenen filmlerinden biri. En son Million Dollar Arm - Yetenek Avcısı filmini yöneten Craig Gillespie, filmin yönetmen koltuğunda. The Finest Hours filminin oyuncu kadrosunda ise Ben Affleck’in kardeşi Casey Affleck, Eric Bana, Ben Foster, Holliday Grainger gibi ünlü oyuncular var.

1952 yılının Şubat’ı Amerika’nın doğu kıyılarının gördüğü en kötü fırtınalardan birine şahit olur. Bu fırtına kısa sürede kasırgaya dönüşerek devasa bir büyüklüğe ulaşır. Kasırga nedeni ile bir tanker gemi ortadan ikiye ayrılarak bir tarafı batar diğer tarafı ise yan yatmış şekilde su üzerinde kalır. 4 kıyı kurtarma görevlisi metrelerce yüksekliği bulan dalgaların arasında geminin yüzeyde kalmış kısmında hayatta kalma mücadelesi veren 30’u aşkın denizciyi kurtarmak için harekete geçer. Dondurucu soğuk ve dev dalgaları aşarak denizcileri kurtarmak için imkânsız görünen bu intihar görevine katılan 4 kişinin hayatlarından kesitleri ve denizcileri kurtarma çabalarını izleyeceğiz.

The Finest Hours muazzam oyuncu kadrosu, büyük bütçesi, mükemmel görsel efektleri ve iki buçuk saati aşan süresi ile yılın en çok adından söz ettirecek filmlerinden biri olacağa benziyor. Bu derece büyük bir yapım kötü de olsa iyi de olsa adından çok söz ettirir. Açıkçası yönetmen seçimi ve kadrodaki bazı oyuncular açısından aklımda soru işaretleri olsa da bekleyip görmek lazım.

The Finest Hours filmi tam olarak bir koru filmi diyemesek te müthiş bir gerilim ve hayatta kalma mücadelesi sunacağı kesin. 29 Ocak 2016 filmin Amerika Birleşik Devletleri’nde vizyona giriş tarihi. Ülkemizde henüz vizyon tarihi belirli olmasa da kısa sürede bizde de vizyona giriş tarihinin belirleneceğini tahmin ediyorum. Filmkorku olarak ABD vizyon tarihinden kısa süre sonra bu müthiş filmi sizlere sunacağız.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 Oy Kullanıldı, Ortalaması: 4,50)
Loading...

Yorum yapın