Yerli Korkuda Farklı Bir Dünya

Türk yapımcılarının ve yönetmenlerinin ortaya koyduğu, yakın dönemde vizyona girmesi beklenen Baskın isimli film, şimdiden fragmanı ile bizleri heyecanlandırıyor. Korku ve Gerilim unsurlarını beraberinde kullanan yönetmen Can Evrenol, bu film türü ile de yüksek bir izleyici kitlesi elde etmeyi planlıyor.

 

Kısaca Baskın filminin konusuna değinelim; bir grup polis memuru gece vardiyası atarken telsiz anonsu ile terk edilmiş bir evin yolunu tutar. Çağırıldıkları bu eve doğru giderken, evin korku hikayelerinden sebep çok meşhur olmasını da dile getiren polisler, aslen bu hikayeleri hiç inandırıcı bulmazlar ve yola devam ederler. Hiç beklenmedik bir şekilde eve giriş yaptıktan sonra cehennemin ortasına düşen polisler, buradan kurtulmak adına elinden gelen her şeyi yaparlar. Senaristliğini Ogulcan Eren Akay, Can Evrenol gibi yeni senaristlerin kaleme aldığı Baskın filmi, oyuncu kadrosunda; Muharrem Bayrak, Mehmet Akif Budak, Fadik Bülbül no-name oyunculara yer veriyor. Kadronun tamamen yeni yüzlerden oluşması da izleyicilerin farklı karakterleri görmesine ve hikayeye daha çok dahil olmasına yardımcı olacaktır. Türk sinemacıların böylesi özgün senaryolara önem vermesi, yurtdışında da bizim çektiğimiz filmlerin daha çok ilgi görmesine neden oluyor.

 

Can Evrenol, daha önce hiç uzun metraj sinema filmi çekmedi. Bu sebepten dolayı da Baskın onun ilk profesyonel anlamda ki sinema filmi olacak! Daha önceleri kısa filmler çekerek öğrencilik dönemini tamamlayan yönetmen, festivallerde boy göstermiş olan 4 filmin de yönetmenliğini üstlenmiştir. Bu vadede de sinema filmini çekene kadar istenen tecrübeyi elde etti gibi… Oyuncu kadrosunun da tamamen yeni yüzlerden oluşması hikayeye daha çabuk girmenize ve inandırıcılığı arttırmasına da katkı sağlıyor. Sizler de Baskın filmini izlemek ve evinizden sinema konforunu yakalamak istiyorsanız web sitemizden ayrılmayın. 9 Ekim 2015 tarihi itibarıyla vizyona girmiş olan film türü, birkaç güne kadar web sitemizden sizlerle buluşacaktır. Film, 6 günlük vizyon durumunda bile 50.000’e yakın bir sinema izleyicisi elde etme hakkı buldu. Baskın filmi, son dönemlerin en güzel korku – gerilim tadında filmlerinden birisi olma yolunda emin adımlar ile ilerliyor! Yerli Korku Filmi kategorisinde farklı bir ses olacağına inanıyoruz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (3 Oy Kullanıldı, Ortalaması: 4,33)
Loading...

2 Yorum yapılmış

  • aziz
    1 Ocak 2016 | Cevapla

    mükemmel bir korku filmi olmuş 10/7 verdiğim paraya yanmadığım nadir türk korku filmi örneklerinden biri

  • 7 Kasım 2015 | Cevapla

    Selam bir sorum olucak bu film 9 ekim de nerde vizyona girdi. Türkiye de ki vizyon tarihi 1 Ocak 2016 gözüküyor.

Yorum yapın