Yakında Vizyona Girecek Korku Filmleri

Yakında Vizyona Girecek Korku Filmleri

Önümüzdeki günlerde  birçok korku filmi beyazperdede bizlerle buluşacak. Birçoğunun tanıtımı sitede mevcut, bazıları da Türkiye'de ilk kez sitemizde yayınlandı.

Taze vizyona girmiş/girecek filmleri kısaca inceleyelim:

1) Münafık 2014 filmi: "1984 yılında, Sovyetler Birliği'nde bulunan ve parapsikolojik olaylar üzerine incelemeler yapan ESP Laboratuvarlarından birinde çalışmakta olan Valeria, eski sevgilisi Nazım'ın daveti üzerine, "Cinli Nazife" olarak anıla Nazife Hanım ile ilgili araştırma yapmak üzere Türkiye'ye gelir. Kastamonu Azdavay'daki Nalbant Köyü'nde araştırmalarını sürdüren Valeria, birden hiçbir iz bırakmadan ortadan kaybolur. Köylü, Nazife Hanım'ı felç geçirmiş, Nazım'ı ise delirmiş bir halde bulur.

Küçük kızının hastalığı nedeniyle ikinci çocuğunu doğada, doğal yöntemlerle doğurmak isteyen Ceyda, ailesi ile birlikte babanesinin 30 yıl önce terk ettiği bu köy evine gelir. Doğum sancıları arasında geçmişin sırları yavaş yavaş aralanacaktır."

Filmden beklentilerim çok yüksek. Konu bilindik bir konu ama iki hikâyeyi nasıl bağlayacaklarını merak ediyorum. fragman ve oyunculuklar gayet ikna edici; izleyip göreceğiz yakında. (3 Nisanda vizyona girdi)

2) Mihrez: Cin Padişahı: Bu filmin de Dabbe ve Siccin'den esinlenerek yapıldığını düşünüyorum. Bildiğiniz gibi büyü ve cin kavramlarının en orijinal ve kaliteli örnekleri Hasan Karacadağ ve Alper Mestçi'ye ait, en iyi örnekleri oluşturdukları için taklitlerinin hızla çoğaldığı kanaatindeyim. Ama film henüz vizyona bile girmeden bir şey diyemem. (Vizyon tarihi 17 Nisan)

3) A Girl Walks Home Alone At Night: Film sitemizde mevcuttur. Ülkemizde 24 Nisanda vizyona gireceği belirtilmiş. İzleyenler tarafından görselliğiyle ve çekildiği mekan bakımından beğenileri toplayan bu filmi sitemizden izlemek için: Tıklayınız

4) Ezan: Bu film de az önce belirttiğim gibi Dabbe ve türevi filmlerden.  Fragmanı efektlerle süslenmeye çalışılmış; konusu ise oradan buradan... Fragmanı izlediğinizde en başarılı kısa filmlerden Lights Out'un tamamen (Ç)alındığını ve Dabbe 5'in efektleri, büyü sahnesi gibi özelliklerini arakladığını görebilirsiniz. "COPY-PASTE'e HAYIR!" diyerek, filmin konusu ve fragmanını sunuyorum: http://www.sinemalar.com/film/231853/ezan  (1 Mayısta sinemalarda)

5) Azem 2: Cin Garezi: İlk filmini sinemada izlemiştim ve sonrası büyük bir pişmanlık, isyan, küfür... Olayın gerçekleştiği evde çekildi dediler fragmana filan kanıp gittim. Neyse, zaten DVD'si bile çıkmadı (çok şükür). İkinci filmde yine aynı iddialar, aynı vaatler...

Konusu: "Bir baba ve kızın tüyler ürperten hikâyesine tanık olacaksınız. Serinin 2. filmi olan Cin Garezi, yine bu topraklarda yaşanan ve yüzleşmekten korktuğumuz korku dolu olayların peşine düşüyor." Ben birtek jenerik müziğini beğendim desem...

Teaser:

(15 Mayısta vizyonda)

*NOT: Helak: Kayıp Köy 2015'ün de vizyon tarihi kesinleşti: 22 Mayıs 2015 'te Sinemalarda.

Değinmediğim yerli-yabancı diğer filmleri ve tanıtımlarını da sitemizde bulabilirsiniz. Siz de konuyla ilgili görüşlerinizi  -saygı çerçevesinde- yorumda belirtebilirsiniz. Okuduğunuz için Teşekkürler...

 Yazar: Filmkorku İbrahim

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oy Kulanılmadı)
Loading...

Yorum yapın