WonderCon: Blumhouse Yapım Yeni Insidious 3 ve Sinister 2 Görüntüleri Yayınladı

Anaheim Kongre Merkezi’nin Arena Sahnesini ele geçiren bugünkü son WonderCon paneline Blumhouse Yapım Şirketi ev sahipliği yaptı ve korku filmi sevenlere yakında gelecek, mikro bütçeli “ele geçirilmiş görüntüler” türünden bir gerilim olan “The Gallows”, yenilikçi, sosyal medya içinde kurgulanmış Unfriended, seri devam filmi Insidious Chapter 3 ve hatta sürpriz bir gösterimle yakında gelecek olan Sinister 2 gibi filmlerle dolu korku festivaline bir göz atma imkânı sundu.

Ekibe yeni katılan Chris Lofing ve Travis Cluff tarafından yazılıp yönetilen The Gallows, ucu ucuna yeten bir bütçeyle yapıldı ve yakın zamandan Blumhouse ve New Line Cinema tarafından dağıtılmak üzere satın alındı. Sahneyi alan Jason Blum, stüdyosunun hatasız bir film çıkarmayı çok zorlaştırdığı için ele geçirilmiş görüntüler türünden büyük ölçüde uzaklaştığını açıkladı. Ancak Lofing ve Cluff’ın bu yöntemi filmlerinde kullanarak özel bir şey yakaladıklarını da ekledi.

Film, bir lise tiyatro oyunu sırasında başrol oyuncusunun ölümüne yol açan kazadan yirmi yıl sonra, aynı küçük kasabanın öğrencilerinin trajediyi yıl dönümünde anmak için kazaya sebep olan sahne yapımını yanlış bir yönlendirmeyle tekrar canlandırma çabasını – fakat sonuçta bazı şeylerin rahat bırakılması gerektiğini anlamalarını konu alıyor.

Ayrıca The Gallows filminin de kısa bir tanıtım filmi gösterildi ama henüz internette yayınlanmadı.

The Gallows’un ardından Unfriended’a bir göz atıldı – yakın zamanda gelecek olan, tümüyle bir bilgisayar ekranında geçen gerilim filmi. Senarist Nelson Greaves sahnede starlar Shelley Hennig, Moses Jacob Storm, Will Peltz, Renee Olstead, Jacob Wysocki ve Courtney Halverson’a katıldı.

“İlk çekimi yaptığımız zamanı hatırlıyorum da, gerçekten çığlık atıyordum,” diyerek küçük bir şaka yaptı Olstead. “Korku filmleriyle aram pekiyi değil ve aslında keçileri kaçırıyordum.”

Unfriended’in hikâyesi, kendisi ve arkadaşları bir yıl önce kötücül bir zorbanın kendini öldürmesine yol açan utanç verici bir videonun intikamını almak isteyen görünmez bir figür tarafından takip edilmesiyle bir yeniyetmenin bilgisayar ekranında başlıyor. Gerçekte filmin bazı çekimler filmin gerçek süresi kadar sürdü, bu oyuncuların işe bir tiyatro oyunu gibi yaklaşmalarını gerektirdi. Hatta filmin son sahnesi gerçekte 85 dakikalık bir çekimin son sahnesi!

Unfriended aynı zamanda hikâyenin öldükten sonra geri gelen intihar kurbanı Lara Barns’tan yeni bir ikonik sinema katili yaratmayı amaçlıyor.

“Laura, internetteki korkunç olan her şey,” diyor Greaves.

Sonra, Insidious Chapter 3, 5 Haziran’daki yayından iki klip gösteren yönetmen Leigh Whannell ve starlar Dermot Mulroney, Stefanie Scott, Hayley Kiyoko, Angus Sampson ve Lin Shaye’i karşıladı. İlki aynı zamanda internette de yayınlandı. İkincisi ise Scott’un Quinn Brenner’ının hikâyede biraz ilerlediği ve onu hırpalayan ve tekerlekli sandalyeye mahkûm eden bir olaydan sonrasına geçtiği kısmı gösterdi. Sahnede, bir çeşit otelde, telaşla asansörün düğmesine basarken görülüyor. Aniden arkasında biri beliriyor – bir solunum cihazı taktığı görülen insan formu – onun sandalyesini geriye çekiyor ve onu koridordan aşağıya hızla itiyor. Dönüyor ve Quinn’i sandalyeden düşürüyor ve boş bir otel odasına atıyor. Arkadan bir şeyin yaklaştığına dair sesler duyuluyor. Bu, gözleri ve ağzı olmayan, görünüşe göre elleri ve ayakları kesilmiş bir kadın. İnsan formundaki yaratın yerde sürünerek Quinn’e yaklaşıyor.

“Bu adam gerçek,” diyor, “The Man Who Can’t Breathe” de üzerine dublaj yapılan, filmin doğaüstü kötü karakteri Mulroney “”Zarar veriyor…  Aktif bir kötü adam.”

“Bana göre, o kanserin fiziksel bir simgesi,” diyor Whanell, “…İnsanları hayatlarında ziyaret edebilecek tüm acıyı ve talihsizliği sembolize ediyor.”

Etkinlik, Sinister 2’nin tanıtım filminin ilk gösterimiyle sona erdi. Aynı zamanda Insidious Chapter 3 de yeni bir poster yayınlandı.

 

 

 

Kaynak: Comingsoon

Çeviri  :  Filmkorku Sezin

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oy Kulanılmadı)
Loading...

1 Yorum yapılmış

  • Lavinya
    27 Nisan 2015 | Cevapla

    en sevdigim 2 film muhtesem insallah biran once sitedede yayinlanir bizde guzel film izleriz

Yorum yapın