Uzaydan Gelen Korku

The Encounter 2015 korku öğelerini fazlası ile barındıran bir film. Oyunculuklar her ne kadar biraz amatör gözükse de The Encounter 2015 filmi tam anlamıyla bilim kurgu öğeleri de taşıyan bir korku filmi gibi. Korku filmleri alanında tecrübeli olan Robert Conway filmin yönetmeni ve senaristi. Robert korku ve gerilim dozu kötü oyunculara rağmen yüksek bir film ortaya çıkarmış gibi duruyor.

Collin Bastrow ormanda tek başına korkmuş ve şoka girmiş bir halde bulunur. Hiç bir şey hatırlayamamaktadır. Ertesi gece nişanlısı ve arkadaşlarına ne olduğunu hatırlamaya çalışırken bazı geri dönüşler yaşayarak başlarına gelenleri hatırlamaya başlar. Kuzey Arizona dağlarında kamp yapmak için başlamış basit bir yolculuk bu dünyadan olmadıkları çok aşikâr bazı yaratıkların saldırısı ile bölünür. Saldırıdan tek sağ kurtulan olan Collin ne olduğunu hatırlamalı ve açıklanamaz olanı açıklamaya çalışmalıdır.

The Encounter 2015 bilim korku öğeleri ile zenginleştirilmiş gayet yoğun korku öğeleri barındıran bir korku filmi. Amerika Birleşik Devletleri yapımı olan The Encounter filmini merakla beklediğimi söyleyebilirim.

Muhtemelen vasat bir yapımla karşılaşacağız. Çünkü fragmanlardan bile filmin oyuncu kadrosunun ne kadar amatör kaldığını anlaşılabiliyor. Ah şu bütçe kısıtlamaları diyorum. Daha iyi oyuncular ve biraz daha yüksek bir bütçe ile bu film çok sağlam bir film olabilirdi. Ancak bu haliyle de izlenilmeye değer filmlerden biri olduğunu düşünüyorum. Fragmanı bile insanı germeyi başarıyor. Eğer yapım ekibi fragmandaki korku öğelerini filmin geneline yayma başarısı gösterebildilerse kesinlikle korkacağımız bir filmle karşı karşıyayız demektir.

Genelde vasat altı filmlere imza atan Robert Conway bu The Encounter 2015 filmi ile kendi zirve noktasına ulaşmışa benziyor. Bekleyip görelim.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oy Kulanılmadı)
Loading...

Yorum yapın