Uçuş -Flight

Filmin ilk saniyeleri yatak sahnesi ile başlamasına rağmen 'Denzel Washington ,asla kötü senaryoda oynamaz' düşüncemle filmi izlemeye devam ettim. Toplumsal mesaj veren senaryolarda oynayan bir aktör Denzel Washington.

Filmin ana konusu; alkol ve uyuşturucunun insan hayatında kariyerini,kişiliğini,onurunu, şerefini en önemlisi ailesini nasıl kaybedeceğini izleyiciye 138 dakika gibi bir sürede anlatmaya çalışıyor ve başardıda bana göre Çok önemli bir konu işlenmiş senaryoda :çağımızın vebası uyuşturucu,alkol bağımlılığı.

Alkol kullanan insanlar ne hatalarını kabul ediyor ne de kendilerine uzanan yardım elini tutmak istiyorlar...
Whip Whitaker karekteri 'Ben alkolü seçtim!'diyerek ,kendine yardım edilmesine bile aşırı tepki veren ama hatalarına gelince inkarı seçen Ateist bir karakter.

Mahkeme gününün gecesinde ise 9 gün alkol almayan,yan odadaki mini barı görünce içindeki alkol canavarı uyanan Whip Whitaker’ı sabah gelip zom bulan avukatı ile sendika sözcüsünün,suçlu olduğunu bilmelerine rağmen suçsuz olmasını sağlamak adına yaptıkları girisimler pes detirtti...
Buna rağmen Whip, ne olursa olsun bir bağımlı olsa bile insandır, kendi vijdanı ile yüzleşti mahkemede....
Beni etkileyen ise ,NTSB araştırma başkanı olan Ellen Block karekterinin sorgulama tekniğiydi. Öyle bir teknik ki,sorgulama böyle olsa hukuk sisteminde bana göre, suçluya suçsuz,suçsuza suçlu denilemez.

Yazar: Filmkorku Simalay

Yazara soru sormak veya yorum yapmak için profilini ziyaret edebilirsiniz. Profile gitmek için Tıklayın

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oy Kulanılmadı)
Loading...

1 Yorum yapılmış

  • mmm
    14 Mayıs 2015 | Cevapla

    korku film izleme sitesinde neden korku olmayan filmlerin tanitim ve elestireri yapilir anlamadım ki.ustelikbinlerce korku filmi varken

Yorum yapın