The First Purge, İlk Arınma Gecesi

The First Purge Özgün senaryosu ve muhteşem çekim kalitesi de IMDB tarafından üstün yorumlar almasına neden olan birkaç durum diyebiliriz. Şimdi sizlere bu denli kaliteli film türünün konusunu ve senaryosunu aktaracağız;

“Arınma Gecesi” serisinin dördüncü devam halkası “The First Purge”den ilk fragman görücüye çıktı. Korku ve aksiyon türünü başarılı bir şekilde harmanlayan seri, bu filmle birlikte her şeyin öncesine, İlk Arınma Gecesi’ne dönüyor.

Üç filmiyle 319 milyon dolar gişe hasılatı elde eden seri, bu filmde yönetmenlik koltuğunu yeni bir isme devrediyor. Serinin şimdiye kadarki bütün filmlerinde yönetmen olan James DeMonaco, yeni devam halkasında görevini “Burning Sands” ile tanınan Gerard McMurray’e emanet ediyor ve kendisi senaryoya imza atıyor. Filmin oyuncu kadrosunda Oscar ödüllü Marisa Tomei, Y'Lan Noel, Lex Scott Davis, Melonie Diaz, Joivan Wade ve Luna Lauren Velez yer alıyor.

Her geleneğin arkasında bir devrim yatar. Önümüzdeki ‘Bağımsızlık Günü’nde, Amerika’nın her yıl gerçekleşen, 12 saatlik kanunsuzluğunun doğuşuna tanıklık edin: İlk Arınma Günü. ‘Amerika’nın Yeni Kurucuları’ suç oranını yılın geri kalanında yüzde birin altında tutmak için saldırganlığı bir geceliğine açığa çıkaran, sosyolojik bir teoriyi tecrit edilmiş bir toplulukta deniyorlar. Fakat zalimlerin şiddeti, ötekileştirilenlerin öfkesiyle karşılaşınca olayın etkileri şehir sınırlarından ülke çapına yayılıyor.

“The First Purge”, ülkemizde 20 Temmuz’da vizyona girecek.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (10 Oy Kullanıldı, Ortalaması: 3,70)
Loading...

Yorum yapın