The Forest, Farklı Bir Gerilim

The Forest, 2016 Korku Filmleri kategorisindeki bir gerilim filmi. Gerilim filminin aranan oyuncularını tek bir kadro altında toplayan film, sizlere farklı bir senaryo üzerinden hitap edecek ve gerilimi tam anlamıyla yaşamanızı sağlayacak. Son dönemlerde gerilim filmleri, tıpkı korku filmleri kadar popüler bir hale dönüştü.

The Forest filminin kısaca konusuna değinecek olur isek Amerika’da varlıklı bir yaşam süren genç kadın Sara, ikiz kız kardeşini bulmak için şehir şehir gezmeye başlar. İkiz kardeşi sır perdesi aralanmayacak bir şekilde ortadan kaybolmuştur ve Sara’da onu bulmak için her yolu dener. Sara, daha sonra keşfettiği orman içerisine dalar. Bu ormanın adı Japon ormanıdır. Japon ormanı, bölge de “hayatını sonlandırmak isteyenlerin uğrak noktası” haline dönüşmüştür. Kayıp kız kardeşinin ararken yollarına çıkan tüm ruhlar, kendi yeteneklerini gösterir ve ona korku dolu anlar yaşatır!  The Forest, başrollerinde Natalie Dormer, Taylor Kinney, Yukiyoshi Ozawa gibi oyuncuların yer aldığı film türü! Bilindiği üzere gerilim filmi denildiği zaman Natalie Dormer ve Taylor Kinney gibi iki kaliteli oyuncuyu da aynı kadroda düşününce film daha cezbedici bir hale dönüşüyor. The Forest filminin yönetmen koltuğunda Jason Zada otururken, senaristliğini ise Nick Antosca, Sarah Cornwell, David S. Goyer, Ben Ketai gibi ünlü senaristlerden oluşturuyor. Muhteşem bir kadro ile 8 Ocak 2016 tarihinde vizyona girecek olan Amerikan yapıtı film, şimdiden fragmanı ile bütün izleyicileri meraklandırdı.

 

Jason Zada’nın ilk yönetmenlik tecrübesi olacak The Forest filmi, bu nedenden dolayı da genç yönetmenin en önemli tecrübelerinden bir tanesi haline dönüştü. Ortalama 8 ayda tamamlanan çekimler ise muhteşem efektlerin ve görselliklerin ön plana çıkmasına katkı sağladı. Daha önce Jason Zada, 2014 yapımı olan The Houses October Built adlı gerilim – korku filminin senaristliğini yapmış, IMDB tarafından da bu film ile 5,1 oy yüzdesi toplamıştı. Orta karar bir film ile ilk sinema kariyerine adım atan yönetmen, bu kez yönetmenlik koltuğunda edindiği tecrübeleri de izleyicileri ile paylaşacak gibi duruyor.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oy Kulanılmadı)
Loading...

Yorum yapın