Telefondaki Şeytan

2012 yapımı “Manyak” filmi ile belirli bir başarı yakalamış “Frank Khalfoun” yeni filmi “I-Lived” ile karşımızda. Filmin senaryosunda da imzası bulunan Frank Khalfoun oldukça orijinal bir filim ortaya çıkarmayı başarmış. I-lived izlemeye değer filmlerden birisi.
Filmin konusu yukarıda da bahsettiğim gibi benzersiz. İlk uzun metraj filminde rol alan Jeremiah Watkins, Josh Fosse isminde 20 yaşlarında başarısız bir karaktere can veriyor. Kirasını ödemekte güçlük çeken, düzenli bir işi olmayan ve sevgilisi tarafından terk edilmiş olan Josh internetten akıllı telefonuna kendi kendine yardım uygulaması olan i-lived adlı uygulamayı indiriyor. Hemen okumadan kullanım şartlarını imzalıyor ve şaşkınlık verici şekilde hayatı değişmeye başlıyor. Hayallerindeki kız ile tanışıyor ve mükemmel bir iş teklifi alıyor. Bu durumun uygulama ile hiçi bir ilgisi olmadığına kendini ikna eden Josh uygulamayı siliyor ve hayatı tekrar berbat bir hal almaya başlıyor. Bunu üzerine uygulamayı tekrar indirerek şartları onaylıyor. Ancak bu sefer uygulama Josh’a etkisini devam ettirebilmesi için bazı korkunç görevler vermeye başlıyor. Böylece başarının tadını almış olan Josh bu akıllı telefon uygulamasının ağına düşüyor.

Senaryo sizin de fark edebildiğiniz gibi gayet orijinal. Ancak anlayamadığım filmin İMDB puanı. Bence kesinlikle çok daha fazlasını hak ediyor. Filmin başrol oyuncusu daha iyi seçilse imiş bende çok daha mükemmel bir filim olabilirdi. Bitmeyen bir aksiyon ve gerilim istiyorsanız bu filim size göre olmayacaktır. Filim yaptıklarımız ve onların sonuçları üzerine düşünmemizi sağlıyor. Sonunda da gayet iyi bir mesaj veriyor. Başarılı olmak için her şey mubah mıdır sorusunu soruyor.

Bence I – Lived kesinlikle izlenmesi gereken filimlerden birisi. Sırf aksiyon ya da korku haricinde başka şeylerde arıyorsanız I Lived filmini seveceksinizdir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oy Kulanılmadı)
Loading...

Yorum yapın