Tarihin En Korkunç Yamyamının Öyküsü

Andrei Chikatilo’yu bilir misiniz? Bu film, tarihin en korkunç yamyamlarından olan Andrei Chikatilo ile ilgilidir. Soyadı çikolata gibi gelse de kendisi hiç te çikolata gibi olmayan bu vahşi sapık kanıtlanan 53 cinayetin sorumlusudur. Kurbanlarının gerçek sayısının 100’leri geçtiği söyleniyor. Kurbanlarının canlı canlı gözünü oyarak cinsel organların yiyen bu sapık yamyam 1978’den yakalandığı 1990 yılına kadar 22 yıl boyunca belki de yüzlerce insanı katlederek bazı kısımların yedi. Ghoul adlı filimde onun lanetli ruhunun dünyaya dönmesi ve katliamlarına devam etmesi ile ilgilidir.

1930’lu yılların sonunda Stalin’in uygulamaları yüzünden Ukrayna’da büyük bir kıtlık yaşanmıştır. Öyle ki yiyecek bir şey bulamayan insanlar yamyamlığa başlamıştır.

Üç Amerikalı filim yapımcısı, bu 1930’lu yıllardaki kıtlık ve yamyamlık olayları ile ilgili belgesel yapmak için Ukrayna’ya gider. Belgesel sırasında insanlık tarihinin yüz karalarından biri olan Andrei Chikatilo’nun yaşadığı eve de giderler. Bu evde hangi akla hizmet olduğunu anlamadığım bir şekilde Andrei Chikatilo’nun ruhunu çağırmaya karar verirler. Andrei bu eblehleri kırmaz ve geliverir. Filim de bundan sonra kopar. Sapık yamyamın ruhu sırayla insanları avlamaya başlar. Filmin ismi olan Ghoul zaten hortlak anlamında İngilizce bir kelime.

Filim fena değil seviyesindeki filmlerden biri. Ghoul adlı filimde el kamerası çekim tekniği uygulanmış. Bu durum zaman zaman filmin atmosferine katkı yapsa de normal teknikle daha iyi olabilirdi kanısındayım. Kesinlikle daha iyi bir yönetmen ve daha iyi oyuncularla çok daha iyi bir yapım ortaya çıkabilirdi. Bu arada filmim Çek – Ukrayna ortak yapımı olduğunu söyleyelim.

Ghoul (2015) her şeye rağmen izlenebilecek bir filim. Seri katil filmlerine ilgi duyuyorsanız tarihin en korkunç seri katili olan canavarın hikâyesini de izlemiş olursunuz. İyi seyirler…

 

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oy Kulanılmadı)
Loading...

Yorum yapın