Sizin Korkularınız, Onların Hazları

The Tormented 2015, merakla beklediğim, The Tormented 2015 filmi Birleşik Krallık yapımı bir korku – gerilim filmi. Gizemli senaryosu ve fragmanlarından iyi işlendiği belli olan korku – gerilim sahneleri ile biz korku severler için sezonun sürpriz sağlam korku filmlerinden biri olmaya aday...

Claire ve Paul Knox çifti 4 yaşındaki oğullarını bir trafik kazasında kaybederler. Çevrelerinden uzaklaşmak isteyen çift bir mühendis olan Paul’a İtalya’dan gelen iş teklifini kabul eder ve Messina boğazı kıyısındaki küçük bir İtalyan kasabası olan Calabria’ya taşınırlar. Paul Messina boğazına yapılacak köprü projesi üzerinden çalışmaya başlar bu arada da fotoğrafçı olan Claire kazadan sonra ilk kez fotoğraf makinasının eline alır ve güzel Calabria kırsalında fotoğraf çalışmalarına devam eder. Ancak oğullarını ölümü üzerindeki gizem İtalya’da da peşlerini bırakmaz. Claire oğullarının gizemli ölümlerini aydınlatmak için çabalamaya başlar. Bu arada Paul Calabria belediye başkanı da olan patronunun İtalya’nın en eski, en güçlü ve en gizemli mafya organizasyonu olan Ndrangheta’nın başındaki kişi olduğunu öğrenir. Paul ve Claire arasındaki ilişki dağılmaya başlamışken Paul teselliyi Eliza adında gizemli bir kadının kollarında bulur. Bu arada Max adında kadın ıstırabından müthiş zevk olan biri daha olaya dâhil olur. Çocuğunun ölümü ile mahvolmuş Claire onun için bulunmaz bir avdır. Kısa zamanda Max’ın hedefi haline gelir.

Filmin özetinden anlaşılacağı gibi oldukça karmaşık bir senaryo gibi duruyor. Bu karmaşanın içinden iyi bir film çıkarmakta yönetmenimizin işidir. Yönetmen Tim Pickett aynı zamanda senaryo ekibinde de olduğu için ortaya güzel bir film çıkaracağını düşünüyorum.

The Tormented 2015, karmaşık senaryosu ve gerçekten çok beğendiğim fragmanları ile gizem dolu bir korku filmine benziyor. Meraklı beklediğim filmlerden biri.  

 

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (3 Oy Kullanıldı, Ortalaması: 3,67)
Loading...

Yorum yapın