Siccin Beklenenden Fazlası

2014 yılında vizyona girmiş bir kaç Yerli Korku Filmlerinden biri olan Siccin 2014 filmi, bugune kadar yapılmış en iyi Yerli Korku filmi diyebilirim. Öncelikle filmdeki makyaj ve kullanılan yerler (büyü yapılan mekan) tam anlamıyla birinci kalite diyebilirim. Filmde en etkili sahne hocanın büyü yaptığı sahne desek yeridir.

Yerli Korku filmlerinde kullanılacak en iyi malzemenin büyü ve cin çağırma olduğunu bilen yönetmenimiz Alper Mestçi bu konuyu çok güzel ele almış. Bu kalitede devam edersek eğer Yerli Korku filmleri kısa bir sürede çok iyi yerlere gelecektir.

Gel gelelim filmdeki eksikliklere; Büyü çıkarma sahnesindeki hocanın sopa ile Nisa'nın kafasına vurması abartı bir sahneydi, günümüzde ve geçmişte büyü çıkarırken sopa kullanılması pek bilinen bir yöntem değildir. Ayrıca filmdeki tüm korku ve ciddiyeti bir anda olsa koparıyor sopa ile cin çıkarması. Ve final sahnesinde 4 adet rahle konuluyor fakat bir adet hoca cin çıkarıyor. O sahnede daha görsel bir şölen bekledim açıkcası.

Ayrıca filmin finali devam filmi için biraz zorlanmış gibi geliyor. Konu çok güzel aktarılsada final çok kısa tutulmuş. Genel hatları ile filme bakacak olursak yeterli bir film diyebilirim.

 

 

Yazar: Filmkorku Veysel

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oy Kulanılmadı)
Loading...

4 Yorum yapılmış

 • simalay
  26 Nisan 2015 | Cevapla

  Veysel Bey'e katılıyorum. Sicin,yerli korku filmlerin içinde bir numara. Dabbe 5'i izledikte sonra Siccin'de karar kıldım.Dabbe 5 beni hayal kırıklığına uğrattı beklediğime değseydi keşke....

 • filmkorkuzuhal
  11 Nisan 2015 | Cevapla

  Dabbe serisinden daha etkileyici geldi diyebilirim ama yinede Türk Sineması daha çok yol katetmeli bu konuda diye düşünüyorum.....Korku Seansını izleyince farkı fark edebiliyor insan..Ama ilk Türk korku filmleri daha vahimdi korku değil komediydi denebilir o anlamda bakınca şimdi çok daha kaliteli çekimler ,efektler var diye düşünüyorum....

 • PlaCebOo
  8 Nisan 2015 | Cevapla

  siccin harika bir film bence.. efektler ve makyaj şimdiye kadarki gördüklerimin en iyisi diyebilirim.. sonunda 4 kişi ölüyor, kanindan olan herkes ölücek diyorsa tüm anne ve baba tarafindan sülalesinde yaşayan kim varsa ölmesi gerekmez mi? böyle bir olay yaşanmiş bir olaydan alinmiştir ve yasal zorunluluktan dolayi isimler degiştirilmiştir gibi çok iddiali lafları biraz alaşağı etmiyor mu? yani 3 gün içerisinde tüm sülalenin öldügü bir olay var midir türkiyede.. çok fazla derinlemesine konuşmak istemiyorum spoiler olmamasi için.. ama film oyunculuk herşey harika.. dediginiz gibi hoca ve mantik hatalari dişinda tatmin edici bir film bence... çok begendim ne olursa olsun... korku filmi adına dünyada da iyi bir örnektir...

 • Barbaros
  7 Nisan 2015 | Cevapla

  Abi çok abartıldı bu film ya.Bence dabbe serisinin yanında çok sönük kaldı diğer alt seviyedeki azazil ümmü sübyan gibi.

Yorum yapın