Ruhlar Bölgesi 3 beklenen ilgiyi gördümü?

Temelinde Ruhlar Bölgesi 3, doğa ve kendi bedenlerimiz tarafından zayıflaştırılmamızla ilgili bir film. Quinn’in kâbusu bir araba kazasında engelli olmasıyla başlıyor. İki ayağını da kullanamaz haldeyken kendisini ele geçirmeye çalışan şeytanla başa çıkması zorlaşıyor. Elleri, ayakları ya da yüzü olmayan bir korku simgesi, şeytan tarafından ele geçirildikten sonra Quinn’i takip ediyor. Yardım çağırmak için hiçbir çaba gösteremezken, kendisinin korkunç şekilde engelli bir versiyonuyla karşılaşıyor. Quinn’i takip eden kâbus, hastalığı ve çürümeyi temsil ediyor, aynı zamanda korkunç engellerin ve ölümlülüğün bir simgesi.

3.bölüm, Elise Rainier’in (Shaye) arka plan hikâyesini ve yeteneğini nasıl diğer insanlara yardım etmek için kullanmaya başladığını anlatıyor. Bu aynı zamanda onun Specs (Whannell) ve Tucker (Sampson) ile ilişkilerinin başlangıcı. Hikâye, genç bir Quinn Brenner (Scott) ile başlıyor. Quinn, ölmüş annesi ile iletişime geçmek için Elise’den yardım istiyor. İlk başta Elise hayır diyor fakat sonra ona acıyor ve annesi ile iletişime geçmeye çalışıyor. Ancak Quinn’in annesi yerine karşısına şeytan çıkıyor. Elise, Quinn’i uzaklaştırıyor ve bir daha annesiyle iletişime geçmemeye çalışmasını söylüyor fakat tabi ki çok geç kalmış oluyor.

Quinn babası ve küçük erkek kardeşiyle aynı evde yaşıyor. Önceleri gece sesler duyuyor ve annesinin kendisiyle iletişime geçmeye çalıştığını sanıyor. Sonra bir şeyin varlığını hissediyor ve birini görüyor. Olaylar hızla ilerliyor ve çok geçmeden Quinn tehlikede olduğunu fark ediyor. Bu arada Elise, Quinn’in içinde bulunduğu tehlikeyi fark ediyor ve kendi içinde bulunduğu tehlikeye rağmen ona yardım etmeyi önermeye karar veriyor.

Elise kararını verirken, Quinn’in babası Sean (Mulroney) olağanüstü bir şeylerin yaşandığını fark ediyor ve oğlu Alex’in (Berney) yardımıyla Specs ve Tucker isimli iki paranormal dedektif ile iletişime geçip gelip bakmalarını istiyor. Yalnızca bu iki adam için olaylar oldukça fazla fakat Elise olay yerine ulaşınca Quinn için savaşmaya hazır hale geliyorlar.

Bu 97 dakikanın kısa bir özetiydi. Sürekli yerinizden zıplamaya hazır olun. Bu sefer korku faktörünü üst seviyelere çıkarmayı başarmışlar. Bu, tek başına bir film olarak değerlendirildiğinde güzel. Bundan keyif alabilmek için önceki iki filmi izlemiş olmanıza gerek yok. Sonraki sahnede neyin geleceğini tahmin edemeyeceğiniz ve suratınızda patlayacak pek çok sahne var. Asla sıkıcı değil, izlemeye kesinlikle değer. Ruhlar Bölgesi 3 izleyecek olan arkadaşlar filme sitemizden ulaşabilirler.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oy Kulanılmadı)
Loading...

Yorum yapın