Oyun Yönetmenliğinden Korku Filmi Yönetmenliğine

The Hollow One filmin fragmanından ve özetinden anladığım kadarı ile oldukça ilginç bir yapıma benziyor. Filmin senaryosu ve yönetmenliği daha çok oyun sektöründe adı duyulan Nathan Hendrickson tarafından yapılıyor. F.E.A.R. 2: Project Origin ve Middle-earth: Shadow of Mordor gibi birçok önemli oyunun yönetmenliğini yapan Nathan senaryosunu kendi yazdığı bu filimle sinema sektörüne adım atıyor.

The Hollow One filminin oyuncu kadrosu daha çok no – name diye tabir edilen ismi fazla duyulmamış isimlerden oluşuyor. Film, zaten düşük bütçeli, bağımsız sinema filmlerinden biridir.

Gözlerden uzak bir kır komününden yaşayan genç ve umut dolu Rachel Wade, annesinin beklenmedik trajik ölümü üzerine büyük bir bunalıma girer. Keder dolu babası onu ve küçük kız kardeşini yanından ayrılmaya zorlar. Rachel ve kız kardeşi Anna yıllar sonra babalarını bulmak için küçük kır komününe dönerler. Ancak babalarını bulamazlar. Komün de terk edilmiş görünmektedir. Sadece etrafta dolanan birkaç insan vardır. Onlar da sanki tüm duyguları yok olmuş sadece gizemli karanlık güdülerle hareket eden içi boş kabuklara dönmüş gibidirler. Bir süre sonra Rachel annesinin ölümü hakkında kötü kâbuslar görmeye başlar. Kayıp babasını bulmak için komünde kalan ve babasının kaybolması ile ilgili parçaları birleştirmeye çalışan Rachel bir süre sonra kendin bir ölüm kalım savaşının içinde bulacaktır. Ölümden kaçarken Rachel geçmişi ve annesinin karanlık yüzü ile yüzleşmek zorunda kalacaktır.

Özellikle yönetmen kolttuğunda oturan Nathan Hendrickson nedeniyle The Hollow One filminden ne çıkacağını merak ediyorum. Çok başarılı bir oyun yönetmeni olan Nathan Hendrickson, The Hollw One ile de aynı başarıyı yakalayabilecek mi? Büyük bir merakla filmin çıkış tarihini bekliyorum. Kesinlikle izleyeceğim. Bence siz de bir göz atın.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Oy Kullanıldı, Ortalaması: 5,00)
Loading...

Yorum yapın