Ormanın Lanetli Ruhları

Awake in The Woods Amerikan yapımı 75 dakikalık bir korku – gizem filmi. 50.000 dolarlık mütevazı bir bütçesi var. Ancak düşük bütçeye rağmen bir çok filmin gayet iyi iş yaptığını biliyoruz. Hem Dünya hem de ülkemiz sinemasında bunun birçok örneğini gördük. Belki Awake in The Woods ta bu örneklerden biri olabilir.

Awake in The Woods filmi konusu Marion New York’ta hayaletli olduğu söylenen bir orman hakkında. Ormanın içinde daha önce birçok insan kaybolmuş. Ormanda şöyle bir koşu yapayım, yürüyüş atayım diye niyetlenen birçok insandan bir daha haber alınamamış. Ormandan kurtulabilen birkaç şanslı kişi de ormandan aklını yitirmiş olarak çıkmış.  Aileler çocuklarına ormana girmemeleri gerektiğini orada lanetli ruhlar olduğunu söylemeye başlamışlar. Bir gün söz dinlemeyen genç bir kız tüm uyarılara rağmen ormana bir göz atmak ister ve beklenildiği gibi kaybolur. Üç arkadaş hem orman hakkında belgesel yapmak, hem gerçekleri ortaya çıkarmak hem de küçük kızı bulmak için ormana dalarlar. Şahit oldukları açıklanamaz olaylardan sonra biri aklını yitirmiş olarak ormandan çıkmayı başarır.

Awake in The Woods filmi üç kafadarın belgesel için kullandığı kameradan izleyiciye sunuluyor. Ben pek beğenmedim. Böyle orijinal konular düşük bütçeler ve kötü yönetmenler yüzünden israf oluyor. Şu filmi verin sağlam bir yönetmenin eline bakın ortaya nasıl bir şaheser çıkıyor. Öyle aman aman bir bütçeye de ihtiyaç yok.

Filmin bir yere gelmesi için en önemli şey yönetmenlik ve sağlam bir oyunculuk. Geri kalan her şey bir şekilde halledilir. Ama filmi iyi çekeceksiniz. Awake in The Woods berbat oyunculuk ve berbat yönetmenlik açısından çok ciddi eleştiriler almış bir film. Ama siz yine bir de kendiniz göz atabilirsiniz. Zaten çok uzun bir yapım değil.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 Oy Kullanıldı, Ortalaması: 4,50)
Loading...

Yorum yapın