Ölümle Burun Buruna

The Eve oldukça farklı işlenmiş bir korku filmi. Klasik hadi gençleri avlayalım filmlerini bilirsiniz. Gençler kam gibi bir yere giderler ve bir tür hayvan ruhani bir varlık ya da bir seri katil onları tek tek avlamaya başlar. The Eve de onlar gibi dursa da bazı can alıcı noktalarda farklılıklar var. Burada karakterler gençler değil yetişkin bireyler ve filmin ilk yarısı boyunca filmin bir korku – gerilim filmi unutarak öylesine bir filmiş gibi izliyorsunuz. Senaryo tamamen karakterlerin birbirleri ile ilişkisine odaklanmış durumda ki bahsi geçen gençlik filmlerinde böyle bir derinlik bulamazsınız. Tabii bir süre sonra kötü adam beliriyor, gerilim ve gizem başlıyor.

4 yakın arkadaş yeni yıl gecesini birlikte geçirmek için kırsalda yerleşimden uzak bir noktada bir evde toplanıyorlar. Oldukça sakin ve güzel bir doğa ortamındaki evde mutlu zamanlar geçirmeye başlıyorlar. Ancak gecenin ilerleyen saatlerinde davetsiz misafirler beliriyor ve korku – gerilim dozu artmaya başlıyor. Güzel bir yeni yıl gecesi geçirmek isteyen arkadaşlar, artık yeni yılı görebileceklerinden bile şüphelidir.

Yönetmenin oldukça iyi iş çıkardığını belirtelim. Filmin çekildiği ortamdan da faydalanarak çok güzel kareler yakalamış. Film genelde kısa filmler çeken ve başka departmanlarda çalışan yönetmenin ilk uzun metraj film denemesi. Filmin senaryosu ise filmin başrolünde de görev alan Evan Bass’a ait.

The Eve 2015 sadece kan ve işkence sahneleri yerine daha derinlikli bir korku – gerilim filmi izlemek isteyenlere hitap edecektir. Hareketli filmler bekleyenler uzak dursun filmin özellikle ilk yarısı onlara sıkıcı gelecektir.

Bence yönetmen Ritchie Steven Filippi bu ilk yönetmenlik denemesinde gayet iyi iş çıkarmış. Sonraki yapımlarını da merakla bekliyorum. The Eve 2015 filmini kısa süre sonra filmkorkuda bulabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Oy Kullanıldı, Ortalaması: 5,00)
Loading...

Yorum yapın