Ölümden daha soğuk ( Wind Chill )

Noel tatili için ailesinin yanına gidecek olan bir kız, yol arkadaşı arayanların panosundan hiç tanımadığı bir çocuğun arabasıyla yola çıkar. Konforlu bir yolculuk olmayacağını arabayı gördüğü anda anlar. Keşke sadece konforsuz olsaydı. Soğuk ve yağan karın eşliğinde,
yola devam ederlerken, kendine güvensiz, karşı cinsle iletişim kuramayan yol arkadaşının oyununa geldiğini fark eder. Kestirme diye girdikleri orman yolunda, yaptıkları kaza sonucunda araba kara saplanır ve olduğu yerde kalır. Soğuk hava ve yağan kara dayanıp sabahı edebilecekler mi acaba? Kim bilir belki soğuk ve kardan daha büyük ve gizemli sorunları vardır!

Gregory Jacops un yönettiği filmde Emily Blunt , Chalen Simmons , Ashton Holmes ,Martin Donovan ve Ned Bellamy rol almıştır. Senaryo, Steven Katz ve Joe Gangemi ye aittir.

Film karanlık atmosferiyle içine çekiyor sizi temposu da oldukça iyi. Filmde karakterlerin isimlerinin olmaması da sanki hiç yokmuşlar hissi uyandırıyor film sonunda! Ölümden daha soğuk filmini izlemekte tereddüt etmeyin bence.

 

Yazar: Filmkorku Ahmet

Yazara soru sormak veya yorum yapmak için profilini ziyaret edebilirsiniz. Profile gitmek için Tıklayın

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oy Kulanılmadı)
Loading...

2 Yorum yapılmış

  • Legedema
    19 Nisan 2015 | Cevapla

    İlk çıktığında izleyip pişman olduğum filmlerden biri.Karanlığın yanı sıra devamlı bir beklenti içindeyken film bitiyor "bumuydu ?" demekle kalıyorsunuz.Ben beğenmedim ama beğenenler olabilir o yüzden tanıtımı için Ahmet beye teşekkürler.

  • filmkorkuzuhal
    18 Nisan 2015 | Cevapla

    bende izledim ve yazmayı düşündüm ama sen daha önce davranmışsın sevgili Ahmet......Gerçekten değişik bir film,sürükleyici ama sürekli karanlıkta geçmesi bazen sıkıcı olabiliyor...

Yorum yapın