Labirent: Alev Deneyleri

Labirent 2 Alev deneyleri, Wes Ball tarafından yönetilen bir Amerikan bilim-kurgu, aksiyon, gerilim filmi. Film, James Dashner tarafından yazılmış olan distopya, Labirent üçlemesinin ikinci kitabın temel alınarak yapılmış. 2014 yapımı Labirent filminin devamı ve Labirent film serisinin ikincisi olan filmin senaryosu T. S. Nowlin tarafından yazılmış. İlk filmde yer alan oyuncular Dylan O'Brien, Kaya Scodelario, Thomas Brodie-Sangster, Ki Hong Lee ve Patricia Clarkson’a ek olarak yardımcı oyuncular Rosa Salazar, Jacob Lofland, Giancarlo Esposito, Aidan Gillen ve Lili Taylor da ekibe katılmış.
Labirent Alev Deneyleri ’nin 18 Eylül 2015’te yayınlanması bekleniyor.

Epik Labirent serisinin bu bölümünde, Thomas (Dylan O’Brien) ve Kayranlı arkadaşları şimdiye kadarki en büyük mücadeleleriyle karşı karşıyadırlar: Gizemli ve güçlü İsyan örgütü hakkında bilgi toplamak. Serüvenleri, onları hayal edemeyecekleri şiddette engellerle dolu olan ıssız bölge, Alev’e götürür. Direniş savaşçılarıyla birlik olan Kayranlılar, İsyan’ın üstün güçlerini yenmeye ve planlarını ortaya çıkartmaya çalışacaklardır.
Mtv.com’un Dylan O’Brian ‘Alev Deneyleri’nin ilk Fragmanında Olay Yaratıyor: İzlenimlerimiz haberinde belirtilene göre; James Dashner’ın kitap serisinin hayranlarının bildiği üzere ‘Alev Deneyleri’ ‘Labirent’in bittiği yerden başlıyor. Thomas ve ekip, Alev adı verilen yaşamanın mümkün olmadığı, İsyan’ın çok gizli yerinin yakınına yönlendiriliyorlar. Film benzer bir şekilde ilerliyor fakat birkaç dikkat çekici değişiklik mevcut. Bunlardan en belirgini, Aidan Gillen (Game of Thrones’tan tanıdığımız Littlefinger) Thomas’ı İsyan’ın tarafına çekmeye çalıştığında Thomas ve ekibi bir diğer deneyde yer almak yerine kaçıyorlar. (Yine de en başından beri İsyan’ın planı bu olabilir, tabii. Asla bilemezsiniz)
Fragman ayrıca, aslında sadece büyük, modern bir şehrin güneş patlaması yaşanan kalıntılarından oluşan devasa Alev’in ağzı açık bırakan muhteşem görüntülerini de içinde barındırıyor. Buna ek olarak, bir grup insanın (belki de Kayranlılar?) İsyan tarafından baş aşağı asılmış hallerini de görüyoruz. Bu insanlar diğer labirentlerden hayatta kalanlar; örneğin Aris Jones olarak Jacob Lofland, Jorge adlı “crank” olarak Breaking Bad’in yıldızı Giancarlo Esposito. Bir de Thomas ve Teresa (Kaya Scodelario) arasındaki tutkulu öpüşme.

Hypable.com’un yönetmen Wes Ball’un Twitter hesabından 94 gün süren filmin çekimlerinin bittiği haberini vermesinin ardından yayınladığı makaleye göre; ekip için hızlı ve vahşi bir çekim süreci yaşanmış. Uzun, soğuk geceler ve sıcak kalma çabaları bunu desteklese de ekibin film için harcadıkları her türlü çabada ihtiyaç duyduğu motivasyon hayranlarının desteklerinden gelmiş.
Labirent serisinin ilk filminin gişede beklenin çok üzerinde, dünya çapında 340 milyondan fazla, hasılat yapmasının yanında ikinci filmin yarattığı heyecan da yadsınacak cinsten değil.
Örneğin, MTV’nin en çok beklenen filmleri oylama yoluyla seçtiği Movie Brawl Poll’da, 2015’in en çok beklenen filmleri arasında finale kalanlardan ve şu anda Mockingjay Part 2 ile rekabette. Bu demek oluyor ki Avengers, Star Wars ve Ant Man gibi filmleri geride bırakmış.
Yine de tüm bunlar filmin gişe rekorları kıracağının garantisini vermiyor, fakat filmi bekleyen oldukça sıkı bir hayran kitlesinin olduğunu kanıtlıyor.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Oy Kullanıldı, Ortalaması: 5,00)
Loading...

1 Yorum yapılmış

  • arjin_83
    4 Mart 2016 | Cevapla

    İlk filme göre son derece hareketli ve hızlıydı. Zaman nasıl geçti anlamadım. Gökdelen sahnesine bayıldım..Çok mükemmel bir filmdi. 10/9

Yorum yapın