Kötülük Ölmez, Doğru Zamanı Bekler

Pernicious Tayland – Amerikan ortak yapımı doğaüstü bir korku filimi. Filim Tayland’da geçiyor. Ortalama bir korku filimi olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle, doğaüstü ruhsal varlıklarla ilgili korku yapımlarını seviyorsanız, Pernicious filmini izlemek için değerlendirebilirsiniz.

Üç adet genç, güzel Amerikalı kızımız yaz boyunca İngilizce öğretmenliği yapmak için Tayland’a gidiyor. Yaz aylarını güzel Tayland doğasında keyif içinde geçirmek isteyen üç kızımızın başına, hiç akıllarına gelmeyecek şeyler geliyor.  Kendilerini bir anda kan ve katliamın içinde buluyorlar. Hem de kendi ellerinden çıkan katliam.

Üç genç Amerikalı yerleştikleri evde eski altın kaplama bir heykelcik buluyorlar. Sonradan anlıyoruz ki bu altın heykelcik ailesi tarafından sekiz yaşında iken kurban edilmiş bir kızın ruhunu ihtiva ediyor. Tüm insan ırkına karşı intikam hisleri ile dolu olan küçük kızın ruhu, kendisine yapılan işkenceleri başkalarına yaşatmak istiyor. Sonuçta da ortaya korku – gerilim dozu üst düzeyde bir yapım çıkıyor.

Filimin yönetmeni çektiği kısa korku filmleri ile bilinen genç yönetmen James Cullen Bressack.  Henüz 23 yaşında olan genç yönetmenimiz, geleceğin parlak yönetmen adaylarından biri olarak gösteriliyor. Pernicious filmi, filmin senaryosunda da katkısı bulunan genç yönetmenin ilk uzun metraj filmi. Yönetmenin bu filimde ortalama bir iş çıkardığını söyleyebiliriz. Değişik çekim açılarını kullanmaya çalışmış. Başta biraz garip gelse de filmin temposuna kapılınca yadırgamıyorsunuz. Son zamanlarda çekilmiş en iyi işkence sahnelerini bu filimde görebilirsiniz.

Filimin başrolünde kariyerlerinin henüz başında 3 genç, güzel aktris rol alıyor. Başarılı olduklarını söyleyebilirim. Özellikle Jackie Moore büyüleyici güzelliği ile akılda yer ediyor. Bu 3 genç aktrisi ilerleyen yıllarda daha büyük bütçeli yapımlarda görebiliriz.

Sonuç olarak Pernicious sağlam işkence sahneleri ve iyi işlenmiş gerilim sahneleri ile izlenebilir bir filim olmuş. Sitemiz aracılığı ile Pernicious izle seçeneğini değerlendirmenizi öneririm.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oy Kulanılmadı)
Loading...

Yorum yapın