Korku Evi…

Dark Vision Birleşik Krallık yapımı düşük bütçeli bir korku filmi. Filmin yönetmenliğini de yapan Darren Flaxstone senaryoda da pay sahibi. Diğer senaryo yazarı ise filmin başrolünde de yer alan Bernie Hodges. Dark Vision paranormal korku öğelerini kullanarak tam bir korku filmi olma amacını taşıyor. Tabii bu gibi korku filmlerin birçoğunda olduğu gibi korku yerine gülme duygusu yaratma şansı az değil.

Paranormal olaylar üzerinde çalışan Spencer Knigts ekibini toplayarak paranormal olayların yaşandığı bir eve götürür. Söylendiğine göre ev kötü ruhlara ev sahipliği yapmaktadır. Ev çok karanlık bir geçmişe ve muhtemelen daha karanlık bir şimdiye ev sahipliği yapmaktadır. Ekip bu karanlık eve dalarak evin gizemlerini çözmeye ve evdeki karanlık şeyleri evden atmaya kararlıdır. Eve adımlarını atmalarıyla korku dolu anlar başlar.

Dark Vision yönetmenin üçüncü yönetmenlik denemesi. Diğer filmlerinde pek başarıyı yakaladığı söylenemez. Vasat altı Britanyalı yönetmenlerden biridir. Ne yazık ki bu filmle alakalı eleştiriler de hiç olumlu değil. Filmin korkudan çok gülme etkisi yaptığı iddia ediliyor. Bu gibi filmlerin de izleyicisi oldukça olur. Eğer korku efektli komedi filmi izlemek istiyorsanız bu film size göre olabilir.

Filmin senaryosunda da imzası bulunan Bernie Hodges dışındaki oyuncular çoğunlukla ilk işlerini yapan çıkış arayan oyuncular. Ellerinden geleni yapmaya çalıştıkları kesin. Ancak kötü yönetmenlik, düşük bütçe ve kötü mekan tercihleri filmi vasat altı bir noktaya itmiş görünüyor.

Yine de şöyle bir göz atmak isterseniz Dark Vision 2015’in kısa süre sonra filmkorku’da olacağını belirtelim. Kendiniz de bir göz atarak kararınızı verebilirsiniz. Size tavsiyem beklentinizi yüksek tutmayın.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Oy Kullanıldı, Ortalaması: 3,00)
Loading...

Yorum yapın