Kıyamet Tarikatı

İskandinav ülkeleri korku sinemasının çok sevildiği ülkelerin başında geliyor. Her yıl birçok korku - gerilim filminin bu sayede İskandinav ülkelerinden çıktığını görüyoruz. Tabii bize de bu soğuk ülkelerin yaptığı güzel korku filmlerini izlemek düşüyor. Vilsen de 2015 yılının ilerleyen aylarında gösterime girecek İsveç yapımı bir korku filmi.

Gothenburg şehrinde cinayet sonucu öldürülmüş olduğu anlaşılan bir kaç ceset bulunur. Bu durum şehir halkında paniğe neden olur. Bulunan ipuçları sonucunda şüpheler gizli bir tarikat üzerinde yoğunlaşır. Cinayet soruşturmasını yürüten Goran Lidman adındaki başarılı detektif yürütmektedir. Eski bir tarikat mensubu olan Gabriela’da kendi nedenleri yüzünden cinayetleri durdurmak için detektife yardım etmeyi önerir. Goran bu durumdan hiç memnun olmasa da cinayeteri çözmek için yardım teklifini kabul etmek zorunda kalır. Soruşturma ilerledikçe Goran kendini hayal bile edemeyeceği bir dünyanın içinde bulur.

Vilsen filminin senaryosu oldukça gizemli görünüyor. En azından izlenebilecek seviyede bir yapım ortaya çıkacağını düşünüyorum. Görünüşe göre gizli kıyamet tarikatları ve onların sapık ayinleri işlenmiş. Kıyameti getirebilmek için her şey yapılabilir.

Vilsen filminin yönetmeni genelde kısa filimler çekmiş bir isim. Oyuncu kadrosu da İsveç’in vasat isimlerinden kurulu olmuş. Ancak sizin de bildiğiniz gibi korku filmlerinde oyunculuklardan çok yaratılan atmosfer önemlidir. Hatta yaratılan atmosfer oyunculukları da süsleyerek yeteneksiz aktör ve aktrislerin bile parlamasını sağlayabilir. 2015 yılını ilerleyen günlerinde vizyona girecek Vilsen filminin hangi seviyede olacağını zamanla göreceğiz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Oy Kullanıldı, Ortalaması: 5,00)
Loading...

1 Yorum yapılmış

  • helin
    31 Temmuz 2015 | Cevapla

    Hasan Karacadağın Magi siyle neredeyse aynı. Ama Magi gecen yıl cekildi, yani bundan önce...

Yorum yapın