Kesinlikle Türünün En İyi Örneği: Stung

Türünün en iyi örneklerinden biri ile karşı karşıyayız. “Dev Yarasalar, Mega Timsahlar, Devasa Tarantulalar, Köpekbalığı İstilası, Sümüklü böceklerle Deniz Atlarının Çiftlenmesinden Ortaya Çıkmış Üstüne Bir de Nükleer Mutasyono Uğramış Devasa Yaratıklar” vb. isimli filmleri bilirsiniz. Genelde televizyonların gece kuşaklarında berbat dublajlarla yayınlan filimlerdir. İşte Stung o filmlerin şahı diyebileceğimiz bir yapım. Bunda mutasyona uğrayarak acayip değişimler geçiren hayvanımız eşek arıları.

Mrs. Perch her yıl aynı zamanlarda kır evinde aynı tür sıkıcı partiler düzenleyen yaşlı varlıklı bir hanımefendidir. Mrs. Perch’in yasadışı yollardan bahçesi için getirttiği gübreler etrafa saçılır. Başka böceklerin içine yumurtasını bırakarak çoğalan yerel bir eşek arısı türü olan arılarımız da bu kimyasal gübreler nedeni ile mutasyona uğrayarak 2 metrelik dev yaratıklara dönüşürler. Hem de kurbanlarının içine girerek. Arıları durdurmakta, partide görevli Paul ve Julie isimli iki çalışana düşer.

Bu gibi filmlerden ne bekleyeceğiniz bellidir. Ancak bu filim benzerlerinin çok üstünde. Özellikle başroldeki iki arkadaşımız çok iyi oyunculuk göstermişler. Korku ya da gerilim niyeti ile değil de komedi filmi olarak izlerseniz çok eğleneceğinizi düşünüyorum.

Filmin yönetmeni ilk uzun metraj film denemesini “Stung” filmiyle yapmış. Bence çok ta başarılı olmuş. Bu gibi bir filmi, olabilecek en iyi şekilde çekmeyi başarmış. Ortaya de oldukça eğlenceli bir yapım çıkmış.

Size tavsiyem, gece geç saatlerde patlamış mısırınız alın, ayaklarınız güzelce uzatın "filmkorku.org"a girin ve türünün en iyi örneği olan Stung filmini eğlenerek izleyin. Kafanız da biraz güzelse değmeyin keyfinize...

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oy Kulanılmadı)
Loading...

Yorum yapın