Katliama Hazır Olun

Öncelikle şunu belirtelim All Hallows Eve: October 30th 2013 yapımı All Hallows Eve ile uzaktan yakından alakalı değil. Sanırım yapımcılar öyle bir izlenim bırakarak korku film severler tarafından şaşırtıcı şekilde iyi diye nitelenen, All Hallows Eve filminin isminden yararlanmaya çalışmışlar. Bu filmin 2013 yapımı filmin epey gerisinde olduğunu söyleyebilirm.

John ve Ethan Pearl kardeşlerin ailesi 20 yıl önce Pearl gölünün yanında vahşi ve manyakça katledilmişlerdir. Bu vahim olay bu iki kardeşin şizofrenik kişilikler olmasına neden olmuştur. Bu iki kardeşin, çocukluklarının acı anını filme uyarlamak için özenle seçtikleri bir oyuncu kadrosu ile 20 yıl sonra Pearl gölü yanına gelirler. Göl yakınında yer çalışmaları devam ederken çılgın bir adamın saldırılarına maruz kalırlar. John grubun güvenliğini sağlamaya çalışırken oyuncu kadrosu içindeki Jade filmin normal bir film yönetmeninden de normal bir yönetmen olmadığı konusunda kuşkuya düşer. Gerçek kısa zamanda kendini gösterecektir.

Aslında senaryoyu oldukça beğendim. Ancak fragmanlar o kadar amatörce görünüyor ki güzelim senaryoyu mahvetmişler gibi geliyor. Yine de bu senaryo hatırına All Hallows Eve filmini izleyeceğim.

Filmin yönetmeni filmin senaryosunu yazan ve başrol oyunculuğunu da üstlenen Ryan Byrne. Ryan’ın akılda kalıcı her hangi bir projesi yok. Bu filmin de Ryan’a başarıyı getireceğini pek sanmıyorum. All Hallows Eve filmi ilk yönetmenlik ve senaryo denemesi olmuş. Senaryoda en azından kaba hatlarda başarılı görünse de yönetmenlik pek iç açıcı durmuyor.

Bütün olumsuz yorumlarıma rağmen senaryo kısmında ilgimi çekmeyi başardığı için All Hallows Eve: October 30th filmini izleyeceğim ve çıkacak sonuca göre yeni bir değerlendirme kaleme alacağım. Umarız iyi bir filmle karşılaşırız. Korku sineması her zaman yeni yönetmen ve senaristlere açık bir alan olmuştur.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (7 Oy Kullanıldı, Ortalaması: 3,71)
Loading...

1 Yorum yapılmış

  • Onubunubosver
    15 Kasım 2016 | Cevapla

    Bu filmleri izleyemiyomuyuz veysel beyyyyy

Yorum yapın