Karanlık Çöktüğünde Ne Yapacaksın?

Filim 2003 yılındaki büyük New York elektrik kesintisi sırasında geçiyor. 2003 yılında Amerika’nın New York dâhil 8 eyaleti ve Kanada’nın bu eyaletlere sınır bölgelerinde elektrikler, nedeni bilinmeyen bir şekilde kesildi. ( Uzaylılar bizi test ediyor olabilir ) Amerika’da 45 milyon Kanada’da ise 10 milyon insan bir süreliğine elektrikten mahrum kaldı. Dark 2015 kendine elektriklerin kesildiği 2003 New York’unu arka plan olarak alıyor.

Başrol oyuncusu Whitney Able’nin canlandırdığı Kate karakteri 30’lu yaşlarında sorunlu geçmişi olan bir model. Leah adındaki kız arkadaşının New York’taki çatı katı dairesine henüz taşınmıştır.   Leah hafta sonunda şehir dışına çıktığı için Kate Dünya tarihinin en büyük ikinci elektrik kesintisinde çatı katında yalnız kalır. Karanlık şehrin üzerine inerken Kate’de kendini bir paranoyanın içinde bulur. Binanın içinde kendini izleyen birileri ile kapalı kaldığını sanıyordur. Kaçacak hiçbir yeri ve yardım edebilecek hiç kimsesi yoktur. Kate gece karanlığında hayatta kalmaya çalışırken en büyük korkuları ile de mücadele etmeye çalışacaktır.

Dark 2015, 400.000 dolarlık küçük bütçeli bağımsız bir yapım. Bu gibi filmlerin çoğunda olduğu gibi yönetmen ve senarist aynı kişidir. Oyuncular önemli filmlerde ufak tefek roller almış kişiler. Ancak tüm bunlara rağmen, özellikle korku sinemasında küçük bütçeler ile büyük işler yapıldığını çok gördük. En efsane örneği belki de 2007 yılında yayınlanan Paranormal Activity filmiydi. 15.000 dolarlık bir bütçe ile hazırlanan film sadece Amerika’da 110 milyon dolara yakın gişe hasılatı elde etmişti.

Açıkçası Dark 2015 filminin o kadar büyük bir başarı elde edeceğini düşünmesem de bekleyip görmek lazım. Belki filmin sonunda elektrik kesintilerini gerçek nedeninin uzaylı saldırısı olduğunu belirtirler.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Oy Kullanıldı, Ortalaması: 5,00)
Loading...

Yorum yapın