Kaliteli Bir Kurt Adam Filmi

Howl 2015 Türkçesiyle Uluma, 2015 yılının sonlarına doğru gösterime girmesi beklenen bir film. Filmin yönetmenlik koltuğunda çok ilginç bir isim oturuyor. Filmin yönetmeni Paul Hyett “Cehenneme Bir Adım”, “Kıyamet Günü”, “Kimliksiz”, “Siyahlı Kadın” gibi kalburüsti filmlerde çalışmış bir isim. Ancak Paul bu filmlerde yönetmen olarak değil özel makyaj efektleri tasarımcısı olarak çalışmış. Paul’un tek yönetmenlik denemesi ise 2012 yılına tarihli “The Seasoning House”. Yine bir korku filmi olan The Seasonin House oldukça iyi bir filmdi. Paul’un bu filmde de iyi bir iş çıkarmış olabileceğini umabiliriz.,

Howl 2015 filmi konusuna gelirsek; Perondan hareket eden son tren olan bir trenimiz var. Fragmanlardan nereden kalkıyor, nereye gidiyor çıkaramadım. Tren yolun ortasında bir yerlerde gece yarısı ıssız bir ormanlık alanda bozuluyor. Havada da dolunay var. Tren kurt adamlar tarafından saldırıya uğruyor. Trendeki yolcular gün doğumuna kadar hayatta kalabilmek için ortak hareket etmeli ve kurt adamlara karşı koymalıdırlar. Filmde insanlar ve kurt adamlar arasında geçen ölüm kalım mücadelesini izleyeceğiz.

En azından şunu söyleyebiliriz ki özel makyaj tasarımları alanında uzman olan yönetmen, kurt adam makyajını ve yara makyajlarını iyi bir şekilde halledecektir.  Zaten fragmanlarda da kurt adamlar biraz farklı görünseler de gayet iyi duruyorlar.

Howl 2015 filmi kısa fragmanlarından ve oyuncu kadrosundan çıkarabildiğim kadarı ile gayet iyi oyunculuklar var. Efektler ve makyaj oldukça iyi kullanılmış. Basit bir hayvan saldırısı filminden çok daha fazlasını vaat ediyor. Filmin Büyük Britanya yapımı olduğunu da ilave edelim.

Aslında böyle hayvanlı kurt adamlı filmleri pek sevmem ama bu film hakkında iyi hislerim var. Yönetmenin ikinci yönetmenlik denemesi olmasına rağmen ilk filminin kalitesi ve yönetmenin diğer işlerdeki tecrübesi bizlere umut veriyor. Howl 2015 merakla beklediği korku filmleri arasında.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (3 Oy Kullanıldı, Ortalaması: 4,67)
Loading...

Yorum yapın