İşkence Labirenti

The Cutting Room bir başka Büyük Britanya yapımı korku filmi. Düşük bütçeli bu gibi korku filmlerinde genelde olduğu gibi yazar ve yönetmen aynı kişi; Warren Dudley. Filmi gençlik, korku, işkence filmi olarak tanımlayabiliriz. Çünkü film bu üç ayak üzerine kurulu.

Üniversite öğrencileri Raz, Charlie ve Jess sene sonu sınavlarına çalışmaya başlamak üzeredirler. Bu arada küçük, sakin görünüşlü kasabalarında korkunç gizli bir kötülüğün yattığından habersizdirler.  Bir takım internet tacizleri ve 2 genç kızın aniden ortadan kaybolması bu üç genci kampüs içerisindeki ormanlarla kaplı bir lalanda terk edilmiş olarak duran bir barakaya yönlendirir. Gittikleri yerde kaçışı imkânsız gibi görünen bir labirentte sıkışıp kalırlar. Karanlık bir yaratık onlara işkence etmeye başlar. Dehşete düşmüş, korkmuş ve kayıp gençler ya bu labirentten kaçacaklar ya da tarifi imkânsız acıların pençesinde kıvrılacaklardır.

Son zamanlarda oldukça üretken olan Büyük Britanya korku sinemasının yeni bir üyesiyle karşı karşıyayız. Düşük bütçeli korku filmleri genç yönetmenlerin ve genç oyuncuların kendilerini göstererek yeni işler kovalamalarının bir aracı. Bu filmlerde başarı yakalayan ve kendini göstermeyi başaran gençler ileride daha iyi ve büyük bütçeli işlerde yer alabiliyor. Bu durum hem yönetmenler hem de oyuncular için böyle. Birçok büyük yönetmende kariyerine böyle düşük bütçeli yapımlarla başladı. The Cutting Room filmi de bu tür filmlerden bir tanesi...

The Cutting Room bu yapımlar arasında nasıl bir yer dinecek göreceğiz. Film her hangi bir sinemada gösterime girmedi. Direkt olarak DVD’si çıktı. Biz de kısa bir süre sonra bu Britanya yapımı korku filmini sizlere sunabileceğiz. Yönetmen, oyuncular ve film hakkındaki yorumunuzu ilk elden yapabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 Oy Kullanıldı, Ortalaması: 5,00)
Loading...

Yorum yapın