Hiç Bitmeyen Bir Kabusa Hazır Mısınız?

The Unfolding 2015 yılının ilerleyen aylarında gösterime girmesi beklenen, İngiltere yapımı bir korku – gizem filmi. Genç yönetmen ve senaryo yazarı Eugene McGine’nin ilk senaryo ve yönetmenlik denemesi. Film İngiltere’de birkaç yerel festivalde gösterildi ve beğeni kazandı.

Film paranormal aktivitelerin olduğu hayaletli bir evde geçiyor. Paranormal olaylar hakkında çalışan genç bir araştırmacı kız arkadaşı ile birlikte Dartmoor, İngiltere’deki hayaletli olduğu söylenen yüzlerce yıllık bir evi ziyaret ediyor. Tabii ziyaret amacı ev hakkında araştırma yaparak gerçekleri ortaya çıkarmak. Bu perili evde araştırmacı genci ve kız arkadaşını geçmişe dayanan bir cinayet gizemi ve saf kötülükten oluşmuş korkunç bir ruh bekliyor. Genç Araştırmacı ve kız arkadaşı bir yandan gizemli cinayeti çözmeye çalışırken bir yandan da kötü ruhla bir ölüm kalım savaşı içine giriyorlar.

The Unfolding filmi çekiminde gizli kamera tekniği ve el kamerası tekniği kullanılmış. Filmi büyük oranda hayaletli eve yerleştirilmiş kameralardan ve karekterlerin kayıt için kullandığı el kameralarından izliyoruz. Bu çekim tekniği bildiğiniz gibi Paranormal Activity ve Rec gibi başarılı filmlerden sonra oldukça kullanılır oldu. Ne yazık ki bu teknikleri hakkıyla kullanmayı başaran yönetmen sayısı çok az. Genç yönetmenin bu alanda neler başarabildiğini filmin tamamını izledikten sonra görebileceğiz.

The Unfolding Filminin oyuncu kadrosu İngiltere’de ikinci sınıf dizilerde oynamış oyuncular ve no name isimlerden kurulu. Bu gibi yapımlarda oyunculuktan çok, yönetmenin çıkardığı iş ve senaryo ön plandadır. Bu gibi tekniklerin kullanıldığı gizem ve paranormal aktivitilerin ön planda olduğu korku filmlerini seviyorsanız kesinlikle The Unfolding’e bir göz atın derim.

The Unfolding bize neler sunacak göreceğiz. İlerleyen aylarda film piyasaya çıkacak. Filmkorku farkıyla siz de bizi takip ederek filmi ilk izleyenlerden olabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Oy Kullanıldı, Ortalaması: 5,00)
Loading...

Yorum yapın