Harika Bir Film Geliyor

Özgün bir senaryoya sahip oldukça sağlam olmasını beklediğim bir filmle karşı karşıyayız. 25 Eylül 2015’de gösterme girmesi planlanan Before I Wake merakla beklenen korku filmlerinden biri. Özellikle psikolojik korku filmlerinin en iyi yönetmenlerinden birinin olan yapım oyuncu kadrosu ile de dikkat çekiyor. Filmin yönetmeni korku filmi deyince akla gelen isimlerden biri olan Mike Flanagan. Oyuncu kadrosunda ise Kate Bosworth, Thomas Jane ve Annabeth Gish gibi başarılı isimler bulunuyor.

Senaryo oldukça değişik olmuş. Biraz klasik gibi başlasa da sonradan çok farklı şeylere bağlanıyor. Jessi ve Mark oğullarını kaybetmiş hala da onun ölümünün etkileri ile yaşayan bir çifttir. Bir gün bir çocuk evlat edinmeye karar verirler. Çok tatlı ve sevimli bir çocuk olan 8 yaşındaki Cody’yi evlat edinirler. Ancak Cody ile alakalı bilmedikleri Cody’nin rüyalarının onlara getirecekleridir. Cody uyumaktan korkmaktadır. İlk başta bunun onun önceki tecrübelerinden kaynaklı bir sorun olduğunu sanarlar. Ancak gerçek kısa sürede çirkin yüzünü gösterecektir. Cody’nin rüyaları gerçeğe dönüşmektedir. Cody güzel, tatlı rüyalar olduğunda evde mükemmel mutlu değişimler olmaktadır. Ancak Cody kabus görmeye başladığında onun kabusu tüm ailenin kabusu olmaktadır. Çocuğa çok bağlanmış olan Jessi ve Mark çifti Cody’nin rüyalarının arkasındaki gerçeği ve nedeni bulmak için araştırmaya başlarlar. Ancak Cody’nin kabusları peşlerindedir.

Before I Wake çok orijinal bir senaryoya sahip. Mükemmel bir yönetmenin elinden çıkmış iyi oyuncuların şekil verdiği harika bir film gibi duruyor. Fragmanları da çok heyecan verici gözüküyor. Büyük bir heyecanla bu harika filmi beklediğimi söyleyebilirim. Biliyorum beklentileri biraz yükselttim ama umarım beklentilerimiz boşa çıkmayacaktır.

Film 25 Eylül’de Amerika Birleşik Devletleri’nde gösterime girecektir. Kısa sürede filmkorku aracılığıyla filmi izleyebileceksiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (4 Oy Kullanıldı, Ortalaması: 5,00)
Loading...

2 Yorum yapılmış

  • hikmet
    17 Ağustos 2015 | Cevapla

    Evet, bu yazdıklarından ve fragmanı izledikten sonra ben de güzel bir psikolojik gerilim filmi bekliyorum... FRAGMAN: https://www.youtube.com/watch?v=Ho2Z0LtXsbY

  • hikmet
    17 Ağustos 2015 | Cevapla

    Evet, bu yazdıklarından ve fragmanı izledikten sonra ben de güzel bir psikolojik gerilim filmi bekliyorum...

Yorum yapın