Final Girl

Senaryo değişik ve güzel olmasına rağmen kurgu, mekan, kostüm diyaloglar berbattı. Senaryoyu yazan Adam Prince, 2010 yılında yazdığı kısa öykü ile Wabash Kurgu Ödülü alarak adını duyuran bir yazar. Sinema geçmişi çok az denecek kadar. Aslında pek yok.
Yönetmen koltuğuna sinema deneyimi olmayan ünlü Fotoğrafçı Tyler Shields oturursa, başrolde oynayan ünlü oyuncu Abigail Breslin'in güzelliği, makyajı ön planda, rolü arka planda olur. Her an resim çekilecek havasında film devam eder, eder de aynı kıyafet ile filmi bitirecek diye bekledim (siyah balon tip elbise) Fotoğrafçıdan sinema yönetmen olmaz gibi ön yargım yok fakat senaryo ‘da çok kopukluklar var.
Öksüz ve yetim bir çocuğu, ailenin intikamını almak için 12 sene eğitip yetiştiriyorsun,12 sene sonra intikamını alması için hedefindeki katillerin yaşı 17-18 (!)
Katiller kimdi, eğitirken kızı  nasıl bir çaba sarf etti. Kızın duygusal bağı olmamalıydı... vb. sorular kafanıza takılacak.
Film gizem, gerilim havasından çıkıp komik hale geldi maalesef. Final kızımızın, dövüş sahneleri fotoğraf çekme havasında olması, elini kolunu lütfenle kaldırması eminim benim gibi tüm izleyenleri hayal kırıklığına uğrattı. Wes Bentley böyle bir senaryoyu nasıl kabul etmiş o ayrı tartışılır.
Devamını düşünmesinler seri hale getirilmesi söz konusu bile olamaz derim. Filmin şu an kullanılan as afişi bile film ile kes kel alaka maalesef....
Fotoğrafçılar lütfen fotoğraf çeksinler sadece :)

 
  
Final Filmini izlemek için Tıklayınız

 
  
Yazar: Filmkorku Simalay
  
Yazara soru sormak veya yorum yapmak için profilini ziyaret edebilirsiniz. Profile gitmek için Tıklayın

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oy Kulanılmadı)
Loading...

Yorum yapın