Fazla Gurur Zombiye Vurur…

Aşk ve Gurur ve Zombiler filmi, 2015 yılına gerilim – korku ögesi dalında damgasını vurmaya hazırlanan bir diğer film türü. IMDB üzerinde birçok eleştirmen tarafından ilk fragmanı ile olumlu tepkiler toplayan film türü, karşımıza farklı bir aşk hikayesinin uyarlaması ile çıkıyor!

 

Kısaca Aşk ve Gurur ve Zombilerin konusuna değinecek olur isek; Jane Austen’in 19.yy İngiltere’sinde geçen aşk hikayesinin farklı bir versiyonunu sunmaktadır. Sosyal farklılıklara sahip çiftlerin aşk hayatlarının anlatıldığı bu roman, bilindiği üzere pek çok aşk filmine ve diziye uyarlanmıştı. Bu kez ufak bir ekleme ve uyarlama yapılarak zombi ordusunun da dahil edildiği film türü, iki aşık karakterin zombilere karşı verdiği mücadeleyi konu alıyor. Burr Steers’in hem senaristliğini, hem de yönetmenliğini üstlendiği film 5 Şubat 2016 tarihi itibarıyla Amerika’da vizyona girecek ve birkaç gün sonra da Türkiye dahil olmak üzere diğer Avrupa ülkelerinde yayınlanacak. Başrollerinde Lena Headey, Lily James, Matt Smith, Jack Huston, Douglas Booth gibi ünlü aktörlerin yer aldığı Aşk ve Gurur ve Zombiler filmi, şimdiden fragmanı ile sizleri heyecanlandırıyor! Her yaştan kitleye hitap eden ve kitleleri fazlası ile meraklandıran bu film türü, eminiz ki vizyona girdiği andan itibaren pek çok kişinin de filmi yorumlamasına ve ilgi görmesine temel bir durum dayatacak! Zombi Filmleri kategorisinde farklı bir yer alacağı kesin.

 

Aşk ve Gurur ve Zombiler, Burr Steers tarafından kaleme alınan onlarca yapıttan bir tanesi. Amerika’da başarılı yönetmenler sıralamasının ilk 10 sırasında yer alan Steers, her anlamda bizlere iyi işler sunmayı da ihmal etmiyor. The New Normal, Kardeşimden Sonra, 17 yeniden, Weeds, Big Love, Igby Goes Down, The L Word gibi dizi ve filmler ile karşımıza çıkmıştı. Bu kez Aşk ve Gurur ve Zombiler filminde birkaç hikayeyi birden harmanlayarak bizlere film tadında sunmaktan kaçınmamış. Eminiz ki bu 4 ay bizler için oldukça zorlu geçecek. Çünkü fragmanı ile şimdiden meraklandırdı ve IMDB tarafından da 2016 yılının önemli filmleri kategorisinde ki yerini almayı da ihmal etmedi.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Oy Kullanıldı, Ortalaması: 5,00)
Loading...

Yorum yapın