Ezan

Bir diğer Türk korku filmimiz olan Ezan, 1 Mayıs itibari ile vizyona girmiş, pek çok eleştirmen tarafından da olumlu eleştiri almıştı. Korku konusunda büyük bir seyirci kitlesine sahip olan halkımız, aynı zamanda Türk korku filmlerinin de kalitesinin her geçen gün artmasında büyük bir pay sahibi oluyor.

Ezan filminin konusu şöyle; Ali, hayatından kaçmak için kendisini alkole vermiş, hiçbir işte tutunamamış ve baltaya sap olamamış asabi bir gençtir. İşinden kovulduğu bir akşam yine bara gider ve fazlası ile içer. Bardan çıktığında çok sarhoştur ve bir kız çocuğuna araba ile çarpar. Ne yapacağını bilemeyen Ali, kaza yerinden hemen kaçar fakat yüzüğünü düşürdüğünü farkında değildir. Yüzük kullanılarak Ali’ye bir büyü yapılır ve bu olayın hemen ardından Ali, annesini kaybeder. Daha sonra İstanbul’da tutunamayan ve köye dönmeye karar kılan Ali, amcasının oğlu Mehmet ile beraber define aramaya çıkar ve cinler tarafından kaçırılır. Bunun üzerine eşi Zeynep ve en yakın arkadaşı Cengiz, Ali’yi bulmak için köye gelirler. Farklı senaryo ve birbirinden bağımsız konuları tek çatı altında toplayan Ezan filminin senaryosu ve yönetmenliği de Fuat Yılmaz’a ait. Osman B. Keser, Yeliz Yeşil, Şahin Özden, Muammer Şahin, Yasin Koç gibi yeni oyuncuların yer aldığı Ezan, yakın zamanda web sitemiz aracılığı ile siz değerli izleyicilere sunulacaktır!

Fuat Yılmaz’ın ilk tecrübesi olan ve ilk tecrübesinde korku filmini ele alan yönetmen, yakın zamanda da filmin ikinci serisini çekeceğini duyurdu. Vizyonda 5 haftada 40,000’lik bir seyirci desteği alan Fuat Yılmaz, ilk tecrübesinde yaşadığı bazı amatör sorunları da ikinci seride uygulamayacağını dile getirdi. Ezan filmini merak eden kullanıcılarımız için bu film türünü yakın zaman da siz değerli izleyicilerimiz ile HD kalitesinden web sitemizde tanıtacağız. IMDB tarafından puanlanmamış olan Ezan filmi, Sinematürk ve Sinemalar gibi önemli film portalları üzerinden ise 3/ 5 gibi bir yüzde yakaladı. Orta karar korku filmi izleyenler için muhteşem bir seçenek haline dönüşen Ezan filmini sizler de izleyebilirsiniz.

 

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (3 Oy Kullanıldı, Ortalaması: 3,67)
Loading...

1 Yorum yapılmış

  • eren
    4 Aralık 2015 | Cevapla

    ezan ne zaman yuklenir

Yorum yapın