Eli Roth Knock Knock da Keanu Reaves’ı Cehenneme Götürüp Getiriyor

Eli Roth bir filmi yönetirse, o filmden beklentiler yüksek olur. Rahatsız edici görüntüler ve keskin dehşet, Cabin Fever ve Hostel’in yönetmeni ile özdeşleşmiştir. Roth da herkes gibi bunu biliyor. Son filmi Knock Knock ile Roth, bu beklentileri seyirciyle oynamak için kendi lehine kullanıyor. Film yavaşça ilerliyor ama olaylar vahşileşmiyor. Ne izlediğinizi bile sorgulayabilirsiniz. Bunun amacı ne? Bu başka bir yapımcının elinde hayal kırıklığına sebep olabilirdi ama Roth ile asla. Neredeyse Knock Knock’un yarısına kadar film, karakterler için yeni, zor ve fazlasıyla garip durumlar ortaya koyuyor. Ve neler olacağı hakkında hiçbir fikriniz olmadığı için bu, kendi eşsiz şekliyle korkutucu ve gerilimli.

Keanu Reeves’in rastlantı eseri iki genç kızla tatsız bir durumun içine çekilen mutlu bir kocayı canlandırdığı Knock Knock 2015 , bu hafta sonu 2015 Sundance Film Festivalinde ilk gösterimini yaptı. Knock Knock değerlendirmemiz için okumaya devam edin.

Evan (Reeves) mükemmel bir adam gibi görünmektedir. O bir mimardır, güzel bir California evinde yaşamaktadır, iki çocuğu ve sevgi dolu, yetenekli bir eşi vardır. Bir öğleden sonra eşi ve çocukları sahile giderler fakat Evan evde kalıp çalışmak zorundadır. Yağmur yağmaktadır, yalnızdır ve müzik dinlerken yapı çalar. Ana De Armas ve Lorenza Izzo tarafından canlandırılan iki genç ve güzel kadın soğukta dışarıdadır. Islanmışlardır, kaybolmuşlardır ve yalnızca kurumak ve telefonu kullanmak için içeriye girmek isterler.

Fragmanlar, görüntüler ve röportajlar, sonrasında ne olacağıyla ilgili size kesinlikle daha iyi fikir verebilirler ama bilmemeniz en iyisi. Şu kadarını söylemeliyiz ki, hayal gücünüz bu film için ne kadar ileri gidebiliyorsa film de oraya gidiyor ve sonra sizi oturduğunuz yere kilitleyip gittikçe artan duyguları dışarı atmak için nefes vermenizi gerektirecek şekilde ilerliyor.

Knock Knock başladığında Reeves bu role uygun gibi gelmiyor. Onu bir baba olarak görmeye alışkın değiliz ve bu garip geliyor. Fakat ailesi gidip de tek başına kalınca mı? İşte o an onun en uygun olduğu ve filmin gerçekten başladığı an. Sonra, muhteşem bir kimya enerjiye sahip iki aktris, De Armas ve Izzo’yu ekliyorsunuz. Onların masumdan korkunç, seksi ve aptala dönüşmeleri bir saniye sürüyor. Gözlerinizi onlardan alamasanız da onları izlemek iyi hissettirmiyor.

Film, amaçlar ve planlar ortaya çıkınca biraz bocalıyor. Tabi ki tüm bu senaryonun bir anlamı var ama tehlike daha da arttıkça, gerilim yükselip büyüdükçe, ekranda gördükleriniz sizi asla hareketlerin arkasındaki “neden”i sorgulamaya götürmüyor. Tüm film sizi tetikte tutmak için kurgulanmış ama senaryonun kendisi gerilime bakarak oluşturabileceğiniz beklentilere ulaşmıyor.

Buna rağmen Knock Knock, Eli Roth’un en iyi yaptığı şeyi yaptığının başka bir örneği: gerilim yaratmak, sorular sormak ve izleyiciyi rahatsız etmek. Birkaç olumsuz şeyi bir kenara bırakırsak, Knock Knock eğlenceli ve orijinal bir yapım.

 

Kaynak: Slashfilm

Çeviri  : Sezin

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Oy Kullanıldı, Ortalaması: 2,00)
Loading...

Yorum yapın