Dişler ve Kan! Yani; Sevenleri İçin Vampirler

Bir dönem gerek kitaplarla, gerek filmlerle dünyayı kasıp kavuran vampir saçmalıklarından biri ile daha karşı karşıyayız. Kusura bakmayın ama ben gerçek korku filmlerini severim. Bu süper güçlü vampir saçmalıklarını değil. Eski tarz vampirlerin olağan üstü güçlü olmadıkları gerçekten zalim ve gerçek vampir olduğu vampir filmlerine saygım sonsuz ama bu son dönem romantik vampir saçmalıkları gerçekten mide bulandırıcı. Eminim ki Kont Drakula mezarında ters dönüyordur. Neyse, filmimize geçelim. Girizgâhtan da anlayabileceğiniz gibi Teeth and Blood bir vampir filmi.

Elizabeth Thornrich adında diva bir aktris ünlü Hollywood yönetmeni Vincent Augustine’nin son filmi “Chapel Blood” filminin setinde öldürülür ve cesedi ortadan kaybolur. Bunun üzerine cinayet bölümü detektiflerinden 3 detektif gizli kimliklerle sete sızarlar. Detektif Parker cinayetin basına sızmasını önlemeye çalışıyordur. Böylece hala sette olduğunu düşündüğü katili tuzağa düşürecek ve tüm karı, sentetik kan merkezi kurulması için finansal olarak sıkıntıda bulunan şehre bağışlanacaktır. Şehrin kan rezervleri tehlikeli derecede düşmüş ve insanlar yeterli kan bulunamadığı için ölmeye başlamıştır. Aslında hepsinden habersiz olarak kan bankasının kanları insanları ısırmak istetemeyen vampirler tarafından tüketilmektedir. Açgözlü belediye başkanı Harvey’de filmin yönetmeni ile anlaşarak toplanacak paranın bir bölümünün üstüne konmayı planlamaktadır. Bu arada en büyük vampir topluluklarından birinin başı olan vampirde, kendine tabi olamayan diğer vampirlere sentetik kan içirerek onların güçten düşmeleri ve kendine bağlanmaları için komplolar kurmaktadır. Bütün bu karışık ilişkilerin içinde ortalık kısa sürede kan deryasına dönecektir.

Teeth and Blood Filmi vasat bir vampir filmi. Oyuncular eh işte diyebileceğimiz seviyede. Film korku filminden çok kafa iyiyken izlenecek eğlencelik bir filme benziyor. Tam olarak gösterime girdiğinde bir göz atmak lazım gibi duruyor. Teeth and Blood yeni nesil vampir filmlerinden hoşlananların bir göz atması gereken yapımlardan.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (3 Oy Kullanıldı, Ortalaması: 3,67)
Loading...

2 Yorum yapılmış

  • morthy
    22 Ekim 2015 | Cevapla

    VAMPİRLER,KURT ADAMLAR VE ZOMBİLER KORKU EDEBİYATINDA TARTIŞMASIZ BÜYÜK YER TUTAR..OLMAZSA OLMAZLARDIR YANİ SENİN ANLAYACAĞIN...HATTA KORKU EDEBİYATI HEMEN HEMEN ONLARLA GELİŞMİŞ ÇOK GÜZEL ESERLER ORTAYA ÇIKMIŞTIR..SEN İSE BU TARZ FİLMLERİ SEVMEM DİYORSUN..O ZAMAN YORUM DA YAPMA..İZLEMEDİĞİN BİR FİLM İÇİN YORUM TANITIM YAPMANA GEREK YOK SANIRIM.ÖYLE DEĞİL Mİ..?

  • bloodbath
    19 Ağustos 2015 | Cevapla

    vampirlerden hoşlanmayabilirsin de bu kadar nefret kusmana gerek yok bence. gerçek vampir nasıl oluyor onu da açıklasaydın bari de bir daha ona göre film yapsınlar.''çok kafa iyiyken izlenecek eğlencelik bir filme benziyor'' cümlesi de gerçekten blog yazarlığını ne kadar ciddiye aldığını açıklıyor.

Yorum yapın