Daha Kötüsü Çekilen Kadar En Kötüsü Bu

İngiltere yapımı film demekte bile zorluk çekeceğiniz 79 dakikalık bir amatörlükler serisi olmuş Silverhide. Çocukken yaptığınız lego evleri düşünün. Bu filmi gerçek bir filmle karşılaştırmak, bir lego evi bir villayla karşılaştırmak gibi. Muhtemelen bütçesi 5000 pound falandır. Gerçi bana 5000 pound verseler eminim daha iyisin çekebilirdim.

Bir grup şüpheci komplo teorisyeni İngiltere’nin Galler bölgesinde gizli bir askeri üssü gözetlemeye başlarlar. Amaçları yeni geliştirilen, çok gizli, deneysel silahları görüntüleyerek haber dergilerine ulaştırmaktır.  Amaçlarını da kısmen ulaşırlar. En azından askeriyenin üzerinde çalıştığı silahı görmeyi başarırlar. Silah askeriyenin verdiği isimle Silverhide isimli bir kurt türüdür. Kurdun kürkü ay ışığında görünmezlik özelliği kazanmaktadır. Askeriye de kürkün bu özelliğini araştırmaktadır. Burunlarını olmadık işlere sokan maceraperest komplo teorisyenlerimiz, bir yandan bu kurdun, bir yandan da çalışmalarının gizli kalması için her şeyi göze alan askeriyenin arasında kalırlar ve av başlar.

Filmin duyurulan özeti bu şekildedir. Çeşitli festivallerde gösterime sunulan Silverhide filmi çok ciddi eleştiriler aldı. Eleştiriler genellikle berbat oyunculuk, berbat senaryo ve berbat yönetmenlikle alakalı. Aslına bakarsanız filmin şimdiye kadar çekilmiş en kötü ( korku filmi demeye dilim varmıyor ) filmlerden biri olduğu söyleniyor. Filmin fragmanı da zaten ne kadar içi boş, saçma ve kalitesiz bir filimle karışılacağımızı ortaya koyuyor. Silverhide filmi fragmanı, sanki 1940’lardaki tek kamerayla çekilen, yoldan geçenlerin oynatıldığı Hint filmlerine benziyor ( “O sırada çekilmiş Hint filmlerini neden biliyorsun diye sormayın” film kültüm epey geniştir!)

Ancak şu da var ki bazı insanlar bu acayip filmlerimsilerden ayrı bir haz alıyor. Eğer siz de onlardan biri iseniz; emin olun, bu film, sizin filminiz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oy Kulanılmadı)
Loading...

1 Yorum yapılmış

  • selim
    27 Temmuz 2015 | Cevapla

    eğer dediğiniz kadar kötüyse izlemek lazım.

Yorum yapın