Contracted: Phase II, Dehşet Yayılıyor

İsminden de anlaşılacağı gibi serinin ikinci filmi. İlk film olan Contracted sınırlı bütçesine rağmen başrol oyuncusunun başarılı oyunculuğu, özgün senaryosu ve iyi çekilmiş kanlı sahneleri ile oldukça başarılı olmuştu. Contracted: Phase II’de beklentimiz olan filmlerden biri.

İlk filmde başrol karakterimiz ki bu Contracted: Phase II filminin kadrosunda da yer alıyor Najarra Townsend’in canlandırdığı Samantha karakteri bir partide tanıştığı yakışıklı bir adamla korumasız olarak ilişkiye giriyor ve ondan cinsel yolla bulaşılan bir hastalık kapıyordu. Filmin ilerleyen sahnelerinde bu yakışıklının şeytan olduğu ve insanlığı yok etmek için insanları şeytanlaştıran bir virüsü yaydığı anlaşılıyordu. Bu filmde o virüsün yayılması, etkileri ve virüse tedavi bulunma çabaları anlatılıyor. Film Samantha’dan başkalarına geçmiş ve yayılmaya başlamıştır. Artık tüm Dünya tehlike altındadır.

Eylül ayında gösterime girmesi beklenen film ilk filmin ulaştığı başarı ile birlikte yoğun bir beklenti oluşturdu. Her ne kadar ilk filmi yazan ve yöneten Eric Englan bu filmde görev almasa da bu filmin bir yerlere gelebileceğini düşünüyorum. İlk filmde virüsün Samantha üzerindeki etkileri ve onun geçirdiği dönüşüm mükemmel işlenmişti. Film ilerledikçe korku filmi severler için oldukça iyi bir yapıma dönüşmüştü. Bu filmin fragmanında da belirtildiği gibi ilk film sadece virüsün ilk aşamasını gösteriyordu. Contracted: Phase II filmi ile dehşet ve korkunun daha da artmasını bekleyebiliriz.

Contracted 2013 yılında gösterime girdiğinde korku filmleri izleyicisini tatmin etmişti. Eğer sonu biraz daha iyi bağlanabilseydi, birkaç ufak dokunuşla birlikte çok daha büyük bir başarı yakalayabilirdi. Bu filmde yeni yönetmen ve senaristin nasıl bir iş çıkardığını merak ediyorum. Eylül ayı ile birlikte merakımızın giderileceğini tahmin ediyorum.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (4 Oy Kullanıldı, Ortalaması: 3,50)
Loading...

Yorum yapın