Çok Farklı Bir Cadı

The Witch filmi, 2015 yılında vizyona girmeye hazırlanan korku ve gerilim alanının önemli filmlerinden bir tanesi haline dönüştü. Ödüllü yönetmen Robert Eggers’in kaleme aldığı ve yönetmenliğini üstlendiği bu film de, sizlere hem özgün, hem de önemli bir senaryo durumu yansıtılıyor. Kısaca bu önemli film türünün konusuna değinelim.

 

The Witch, New England’da 1630 yılında 5 çocuğu ile ormanda yaşayan bir aileyi konu alır. Bir gün yeni doğan oğlunu esrarengiz bir şekilde kaybeden ailenin hayatı alt üst olur. Doğaüstü bir varlıktan sebep kaybolduklarına inanan aile, bu olayları çözebilmek ve çocuklarına tekrar ulaşabilmek için elinden gelen çabayı sarf eder. Çekim kalitesi ve senaryoyu kamerada en iyi şekilde işleyerek izleyicilere yansıtan yönetmen, bu anlamda vizyonda gişe rekorları kırabilir! IMDB tarafından ilk fragmanı ile beraber 7,2’lik bir yüzde elde eden The Witch filmi, 26 Şubat 2016 yılı itibari ile Amerika ve diğer Avrupa ülkelerinde vizyona girecek. Anya Taylor-Joy, Ralph Ineson, Kate Dickie gibi önemli starların yer aldığı sinema filmi, yönetmen tarafından “meraklarınızı gidereceğiz” açıklaması ile daha da meraklandırıcı bir hal almıştır. Pek çok kişi yönetmenin IMDB sayfasına fragmanla ilgili sorular yöneltiyor!

 

Genç yönetmen Robert Eggers, daha önce kısa filmleri ile pek çok kez ödül almış; ilk kez uzun metraj bir senaryo çekmiştir. Bu da kitlelerin nasıl bir film ortaya konulacağı konusunda meraklanmalarına neden olmuştur. Zira The Witch filmi de pek çok kişi için özgün senaryosu sebebiyle değerli bir film olarak görülmektedir. Bu anlamda da siz değerli izleyicilerimizin bu filmi izlemek için biraz sabretmeleri gerekecek. 26 Şubat gibi geç bir tarihte vizyona girecek olan filmi, en kısa sürede sitemize yükleyeceğiz ve sizlerin HD kalite de bu filmi takip etmelerine yardımcı olacağız. Yüksek bir meblağ ile çekilen The Witch, pek çok kişi tarafından “acaba bekleneni verecek mi?” sorusuna da maruz kalıyor gibi görünüyor. Tabii ki bunun cevabını bulabilmek açısından filmin vizyona girmesini beklemekten başka çaremiz kalmıyor.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oy Kulanılmadı)
Loading...

2 Yorum yapılmış

 • Hazar
  3 Mart 2016 | Cevapla

  Selam, Öncellikle adettendir siteyi yaklaşık 1,5 senedir takip ediyorum ;) Fakat bir üyelik sitemi olmadığından ve yorum yapan kişilerin '' Zaman kaybı'' dışında bir yorum yapamadığından ve bunun bir getirisi olarak bir çok yorumu ciddiye alamadığımdan ( bu bir miktar sitem olabilir yönetime ;)... ) çok fazla yorum yapmak durumunda hissedemedim kendimi. Neyse konuya gelirsek şu filmi yaklaşık yarım senedir bekliyorum / bekliyoruz... Şuan, hiç bilmem kaç yaşındayım, hayatım boyunca şu kadar korku filmi izledim gibi sohbetlere girmeyeceğim, bir klasik olarak... Bu film biraz özel ben de ve merak ile bekliyorum açıkçası. Katıldığı tüm festivaller de ödülleri topladı ve şu an ABD de gösterim de. Ben çok araştırdım her hangi bir ışık bulamadım filmin bizlerle ne zaman buluşacağı hakkında sizin bir bilginiz vardır diye düşündüm belki de ? Bunu gerçek anlamda merak ediyorum... Şimdiden teşekkürler, İyi çalışmalar...

  • Filmkorku Veysel
   3 Mart 2016 | Cevapla

   Daha önceden üyelik sistemi vardı fakat sürekli saldırı aldığımız için kapattım. Şimdi yeni bir üyelik sistemi yapıyoruz max 2 hafta içerisinde aktif olmuş olacak. The witch filmine gelecek olursak max 2 ay içerisinde HD görüntü olarak elimize ulaşır diye tahmin ediyorum. Ayrıca adettendir nice 1.5 senelere :)

Yorum yapın