Cinlerden Sıkılanlar İçin Farklı Bir Türk Korku Filmi

İlginç isimli bir Türk korku – gerilim filmi ile karşı karşıyayız. Filmin ismi biraz insanı yoruyor gibi.  Htr2b: Dönüşüm filmin ismi. Dönüşüm iyi de o harfler okumak biraz sıkıntı.

Filmin konusuna gelirsek şunları söyleyebiliriz. Klasik Türk korku filmlerinden değişik bir konusu var filmin. Cin, şeytan temalı filmlerle iyice dolmuş olan Türk korku sinemasında cin, şeytan, dabbe gibi ruhani varlıklardan başka konular ile alakalı filim görmek güzel.

Filimde ilaç firmalarının yeni ürettikleri ilaçları piyasaya sürmeden önce üçüncü dünya ülkelerinde kobay olarak kullandığı insanlar ana konu. Her şeyden habersiz aile üyeleri ormanlık bir alanın içinde, yerleşim yerlerinden uzaktaki evlerine giderler ve yeni ilaçların üzerlerinde denendiği dönüşüm geçirmiş insanların saldırısına uğrarlar. Filmin isminden de anlaşılacağı üzere dönüşüm geçirerek farklı bir zihin yapısına uğramış insanımsılar bu ıssız yerdeki ailemize korku ve gerilim dolu anlar yaşatmaya başlarlar. Ailenin küçük bebeği de kullanılarak gerilim dozu arttırılmış.

Filmin yönetmenliğini ilk uzun metraj filmini çeken Osman Evren Tolga yapıyor. Osman Evren Tolga’nın filmin senaryosunda da imzası bulunduğunu belirtelim. Diğer Türk korku – gerilim filmlerinden farklı bir senaryo ortaya çıkarmış. Filmin korku yönünden çok gerilim yönü ağırlıkta olmuş.

Oyuncular oldukça başarılı performans sergilemiş. Ancak daha iyisinin olabileceğini söylemeden geçmeyelim.  Türk korku – gerilim filmleri içerisinde konusuyla ayrılan filmin bazı eksiklerini bu nedenle görmezden gelmemiz gerektiğini düşünüyorum. Filmin verdiği mesaj da gayet güzel oturmuş. Ancak sonu için biraz daha çalışılabilirmiş.

Siz de artık Türk korku sinemasında cin, şeytan ya da benzeri varlıklardan başka bir şey görmek istiyorsanız bu filim ilk tercihiniz olmalıdır. Yönetmeni ve oyuncuları böyle farklı bir yapıma imza attıkları için kutluyorum. Htr2b: Dönüşüm izlenmesi gereken filmlerden birisi.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oy Kulanılmadı)
Loading...

Yorum yapın