Cehennemden Haber Var

Birleşik Krallık son zamanlarda birçok farklı korku filmi çıkarıyor. Bunların çoğu düşük bütçeli olmasına rağmen sağlam senaryolu vasat üstü filmler. AfterDeath 2015 de bu gibi filmlerden biri. Gerçekten oldukça ilginç bir senaryosu var. Kesinlikle izlenilmeye değer.

Beş genç sahilde ölü olarak uyanırlar. Nabızları atmıyordur ve fiziken tamamen ölü durumdadırlar. Sahilde ter edilmiş bir ev vardır. Bu eve girerler. Neler olduğunu anlamaya çalışırlar. Sonunda kapana kısıldıkları bu hiç bitmeyen gece ve sürekli yinelenen acı patlamalarının cehennemin bir versiyonu olduğunu anlarlar. Bu arada gölgeden bir yaratığın sürekli saldırısı altındadırlar. İçinde bulundukları gece kulübünün çökerek onların buraya gelmelerine neden olduğunu hatırlarlar. Bu arada terk edilmiş evdeki iki tabloda geri dönüşleri için umut ışığı görmeye çalışırlar.

Gördüğünüz gibi çok farklı bir senaryo. AfterDeath 2015 filmine tam olarak bir korku filmi demek doğru olmaz. Daha çok bir gizem – gerilim filmi diyebiliriz. Hatta bilim-kurgu öğeleri de barındırıyor. Filmi daha önceleri kısa filmler çekmiş olan iki yönetmen beraber yönetiyor. Gerçekten sağlam bir yapım ortaya koyduklarını söylemeliyiz. Yönetmenlerin isimleri Gez Medinger ve Robin Schmidt. İkisinin de ilk uzun metraj film denemeleri. Bu enteresan senaryonun yazarı ise Andrew Ellard.

Filmin oyuncu kadrosu kalburüstü Britanyalı oyunculardan oluşuyor. Filmde sadece evde kapana kısılmış 4’ü kız 1’i erkek beş oyuncuyu görüyoruz. Oyuncu performanslarına dayalı bir film gibi duruyor. Oyuncular da işlerini hakkıyla yapacak kaliteli aktrislerden ve aktörden seçilmiş.

Film bu yıl Britanya’nın en çok konuşulacak filmlerinden biri olmaya aday. 20 Kasım 2015 filmin Britanya genelindeki vizyon tarihi olarak belirlenmiş. Biz de tabii ki bu ilginç filmi en kısa sürede sizlerle buluşturacağız. AfterDeath 2015 kesinlikle bir göz atılmayı hak ediyor.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oy Kulanılmadı)
Loading...

Yorum yapın