Birinin İçine Şeytan mı Kaçmış

İnfernal temel konusu şeytan çıkarma olan Amerikan filmlerinden birisi. Efsanevi Exorcist filminden beri bu konuyu işleyen belki bimlerce film çekildi, ancak hala bu filmleri izlemek istiyoruz. İnfernal 2015 filmi de bu isteği cevaplandırmak için çekilen bir korku filmi.

Nathan ve Sophie mutlu beraberliklerini evlenerek sürdürmeye karar verirler. Evlendikten kısa süre sonra da çok güzel şirin bir kız çocukları olur. Her şey mükemmel gitmektedir. Çok mutlu küçük bir aile olmuş durumundadırlar. Ancak kızları İmogene bir süre sonra garip davranışlar sergilemeye başlar. Kızları ve evleri çevresinde garip fenomenler gerçekleşmeye başlar. Kızlarının bir kötü ruhun etkisi altına girdiğinden şüphelenmeye başlarlar. Kızları arada kaybolmakta ve garip yerlerden çıkmaktadır. Aile sonunda kızı bir rahibe göstermeye karar verirler. Rahip şeytan çıkarma ayinin uygular ancak ayin tamamen yanlış gider. Aile çocuklarını çok geç olmadan kötü ruhun etkisinden kurtarmak için müthiş bir çaba içine girer. İnfernal 2015 filminde bu çabaları anlatarak devam ediyor.

Gördüğünüz gibi artık bu gibi filmler şeytan çıkarma seanslarını direkt başarısız kılarak daha farklı şeyler üretmeye odaklanmış durumda. Daha önce söylenmemiş daha önce çekilmemiş bazı ayrıntıları bulup filme yerleştirerek benzerlerinden farklılaşma yolları aramaktalar.

Film bahsi geçtiği gibi bir şeytan çıkarma filmi. Bu gibi filmlerin her zaman alıcısı olur. Korku izleyicisi için çok güzel bir film ortaya çıkabilir. Filmde oyunculuk olarak en çok küçük kızı beğendi. Açık ara ile filmin en iyi oyuncusu. Kadronun diğer elemanlarını pek beğendiğimi söyleyemiyecem.

Filmin senaryosu da yönetmenliği de aynı kişiye ait; Bryan Coyne. Ne diyelim Bryan gerçekten çok orijinal bir fikir bulmuş. İnfernal 2015 sonuçta bir şeytan çıkarma filmi. Yoklukta her zaman gider.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 Oy Kullanıldı, Ortalaması: 3,00)
Loading...

1 Yorum yapılmış

  • mustafa
    21 Ağustos 2015 | Cevapla

    film vizyona girdimi? Girecek mi?

Yorum yapın