Biri Dinozor mu Dedi?

Serinin ilk filmi sektörde bir devrim yapmış ve milyonlarca izleyiciye ulaşmış olan Jurasic Park hala akıllarda. Stevin Spielberg’in tüm dünyayı sallayan ilk filminden sonra Dinozorlar dünyası yine beyaz perdeye aksiyon getirmeye devam ediyor.

Sinema tarihinin en iyi filmlerinden biri olan Jurasic Park’tan sonra 3 tane daha Jurasic filmi çekildi. Ancak bir çoğumuzun varlığından bile haberdar olmadığı bu filimler beklenen başarıyı yakalayamadı. Sonunda ilk filimden 22 yıl sonra Dinozorlar dünyası tekrar beyaz perdeye damgasını vurmuş durumda.

Senaryo bu gibi filmlerde nasıl olması gerekiyorsa öyle olmuş. İlk Jurasic Park denemesinin üzerinden tam 22 yıl geçmiştir. İlk Jurasic Parkın kurulduğu aynı adada bu kez Jurasic World adıyla yeni bir dinozorlar dünyası kurulur. 10 yıl boyunca tam kapasite ile çalışan adaya ilgi zamanla azalır. Bu nedenle parkı işletmekte olan şirket, ilgiyi tekrar canlandırmak için, genetik yapısı ile oynanmış yeni bir dinozor türü yaratmaya karar verir. T-rex’ten daha büyük ve bütün dinozorlardan daha zeki olan bu kana susamış yeni Dinozor türü sadece zevk için öldürmeye programlanmış gibidir. Tabii, kısa zamanda bu yeni tür adayı ve adadakileri felakete sürükleyecektir.

Filim yerinde kullanılan görsel efektler ve müzikleri ile seyirciyi koltuğuna yapıştırmayı başarıyor. Böyle bir filimde çok fazla oyunculuk aramazsınız. Görsel efektler yardımı ile yaratılan aksiyon ve gerilim izleyici için yeterlidir.  Buna rağmen başrol oyuncusu Chris Pratt, sergilemiş olduğu performansla göz dolduruyor.

Aslında filim için söyleyebileceğimiz fazla bir şey yok. Mükemmele yakın bir filim ortaya çıkmış. Tüm dünya bu filmi izlerken siz de geri kalmayın ve filmkorku aracılığı ile Jurasic World izle seçeneğini değerlendirin.

 

 

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oy Kulanılmadı)
Loading...

Yorum yapın