Bir Çeşit Nefret

Some Kind of Hate” kısa sürede çıkması beklenen filmlerden biri. Film bazı festivallerde gösterildi ve oldukça beğeni kazandı. Yönetmenin ilk uzun metraj film denemsi olmasına rağmen gayet iyi iş çıkardığı düşünülüyor.

Some Kind of Hate’in yönetmeni ayrıca senaryo yazarlarından da biri olan Adam Egypt Mortimer. Filminin festivallerden aldığı övgüyü ne kadar hak ettiğini göreceğiz.

Film konu olarak bu gibi filmlerde sıkça işlenen intikam temasını sağlam işkence sahneleri ile işliyor. Kabadayı ve her zaman sorun çıkaran bir öğrenci olan Lincoln, yine birilerinin başına bela olur ve bunun sonucunda ıslahevine gönderilir. Burada da icraatlarına deva eden Lincoln bir gün yanlışlıkla bu tür kabadayı öğrenciler yüzünden ölmüş bir kızın ruhunu çağırır. Kızın ruhu intikam hisleri ile doludur. Herkese işkence etmeyi ve acı çektirmeyi kendine görev edinmiş Lincoln ve çetesini acı dolu anlar beklemektedir. İntikam acı ve sert olacaktır.

Bu gibi düşük bütçeli filmleri beklentiyi fazla yukarıda tutmadan izlemek gerekir. Buna rağmen birçok iyi korku filmi de bu düşük bütçeli bağımsız sinema örneklerinden çıkmıştır.  Some Kind of Hate umut veren bir yapım olarak duruyor. En azından izlediğiniz için pişman olmama ihtimaliniz yüksek.

Some Kind of Hate bazı yerel ve uluslararası festivallere katıldı ve olumlu eleştiriler aldı. Özellikle işkence sahnelerinin işlenişi gayet iyi bulunmuş. Filmin fragmanı da umut verici düzeydi. İlk yönetmenlik ve senaristlik işinde Adam Egypt Mortimer iyi bir iş çıkarmışa benziyor.

İzlenecekler listemin üst sıralarında bulunan Some Kind of Hate’i merakla bekliyorum. Filmin bir ay gibi kısa bir sürede vizyona girmesi planlanıyor. Bu gibi filmlerde olduğu gibi az salonla gösterime girse de kendini kanıtlarsa Dünya çapında vizyon yapabilir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Oy Kullanıldı, Ortalaması: 1,00)
Loading...

Yorum yapın