Bilim-Kurgu Değil Bilim-Korku Filmi 

Harbinger Down Türkiye’de de gösterime girmesi planlanmış bir bilim-kurku korku filmi. Film ismini filmde kullanılan balıkçı gemisi olan Harbinger isimli gemiden alıyor. Bilim kurgu temalı korku filmleri her zaman farklı şeyler vaat eden iyi filmler olmuştur. Harbinger Down filmi de bu geleneği devam ettirmesini umuyorum.

Bir grup son sınıf üniversite öğrencisi küresel ısınmanın etkilerini araştırmak için Bering Boğazı civarında avlanan Harbinger isimli bir balıkçı teknesi ile anlaşırlar. Gemi mürettabatı denizin dibini tararken ağlarına Sovyet uzay araştırmalarının bir parçası olan buz içinde bir şeyler takılır. Görünen o ki Ruslar tardigrades olarak adlandırılan küçük deniz canlıları ile alakalı deneyler yapmaktaymış. Bu küçük yaratıklar uzay radyasyonuna karşı dirençli yaratıklardır.  Yüksek miktarda radyosyona maruz kalan bu yaratıklar hayatta kalmıştır ancak çok kötü bir yaratığa dönüşmelerine neden olan bir mutasyon da geçirmişlerdir. 30 yılı aşkın bir süredir buz içerisinde kapalı kalan bu canavar organizmalar kurtulur kurtulmaz öğrencilere ve gemi mürettebatına saldırmaya başlar. Harbinger Down filmi de mürettebat ve öğrencilerin hayatta kalma mücadelesi şeklinde devam eder.

Senaryo ilginç görünüyor. Türkiye’de de gösterime girmesi planlanan Harbinger Down filmine yakından göz atma imkânı yakalayabileceğiz. Film 7 Temmuz’da Amerika Birleşik Devletleri’nde de gösterime girecek. Filmle ilgili ilk izlenim ve eleştiriler olumsuz olsa da bir bekleyip görmek lazım.

Yönetmenin ilk yönetmenlik denemesi filmin senaryosunu da yazan Alec Gillis aslında özel efekt konusunda çalışan ve Hollywood’ta saygınlığı olan biri. Bakalım Alec yönetmenlikte nasıl bir iş çıkaracak.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 Oy Kullanıldı, Ortalaması: 3,50)
Loading...

Yorum yapın