Banshee Blacktop, an Irish Ghost Story

Banshee Blacktop, an Irish Ghost Story filmi, İrlanda yapımı korku – gerilim tadında bir film türüdür. 2015 yılının son çeyreğinde vizyona girmesi planlanan film türü, özgün senaryosu ile de kitleleri bir hayli heyecanlandırmaktadır. Sizlere şimdi bu film türünün kısaca konusundan ve kadrosundan bahsedeceğiz.

Banshee Blacktop, an Irish Ghost Story konusu, aylar önce uzak bir adada kaybolan çiftin soruşturmasını üstlenen polisler ile başlar. Polisler bu adada yalnız yaşayan bir adamı tutuklarlar. Yalnız yaşayan adam, polislere canavarlarla dolu doğaüstü bir hikaye anlatır ve olayın seyrini tamamen değiştirir. İrlanda merkezinden çok uzakta ve dağın eteğinde bulunan bu ada, uzun dönemdir büyük bir sır saklamaktadır. Yerel halk ise yıllardır anne ve kızlarının kaybolmasına sebep olan geleneği dış dünyadan sakla tutar. Deirdre ise bu köyde yaşayan diğer kadınlardan farklıdır. Geleneğe karşı köyden kaçar ve babasının onu durdurma çabası yeterli olmaz. Aşık olduğu adamın peşinden giden Deirdre, hiç beklenmedik bir şekilde kaybolur. Yönetmenliğini ve senaristliğini Sean Garland’ın üstlendiği sinema filminin oyuncu kadrosunda ise Jer O'Leary, Liam Halligan, Frank O'Sullivan, Kelly McAuley gibi İrlanda’nın önemli oyuncuları yer alıyor.  Banshee Blacktop, an Irish Ghost Story filmi bu kapsamda yönetmenin de ilk uzun metraj çalışması olarak görülüyor. Daha önce kısa filmler ile İrlanda sinemasında öne çıkan bir yol izleyen yönetmen, ilk uzun metraj senaryosu ile beraber de pek çok kişi tarafından ilgi görecek gibi duruyor. 1996 yılından bu yana sinema dünyasında yer alan ve zaman zaman İrlanda dizilerine senaryo yazan yönetmen, sinema alanında kendi başına bireysel olarak çektiği ilk filmi ile izleyicileri ağırlayacak gibi duruyor.

Banshee Blacktop, an Irish Ghost Story filmi de ülke genelinde herkes tarafından merakla beklenmekte. Bizler de, siz değerli izleyicilerimize en iyi şekilde film önerileri sunmak açısından bu film türlerini sunuyoruz. Korku, gerilim, drama ve aksiyon ögelerinin tamamını bünyesinde bulunduran bu film türü; sizlerle buluşarak önemli ve tamamen özgün olan bir konuyu da ele almayı ihmal etmiyor.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (5 Oy Kullanıldı, Ortalaması: 4,20)
Loading...

1 Yorum yapılmış

  • Kenan
    28 Kasım 2015 | Cevapla

    Konusu Guzel , bence Filmide Konusu gibi Guzel Olur :)

Yorum yapın