Aşk, Seks ve Ölüm Hakkında Üç Alman Hikâyesi

German Angst, Üç ünlü yönetmenin yönettiği üç farklı Alman korku hikâyesinden oluşuyor. Her yönetmen filmin bir hikâyesini yönetmiş. Özellikle Alman korku sinemasında ün yapmış yönetmenlerimiz, Jörg Buttgereit, Andreas Marschall ve Michal Kosakowski. Üç yönetmenimiz Berlin’in tüyler ürpertici yerlerinde geçen üç farklı, karanlık, gizemli, rahatsız edici, korku dolu hikâyeyi beyaz perdeye taşıyor.

Hikâyelerimizin konusuna kısaca göz atalım. Birinci hikâyede, eski pis bir apartman dairesinde Gine domuzu ile taşıyan genç bir kız görüyoruz. Peki, kız yalnız mı? Yatak odasında bağlanmış ve ağzı tıkaçla kapatılmış bir adam uzanmış yatıyor… İkinci hikâyede sağır ve dilsiz bir çift bir grup holiganın saldırısına uğruyor. Ne var ki olayın geçtiği yer büyülü güçleri bulunan bir adamın mülkü. Kavgaya müdahale eder… Üçüncü hikâyede, bir adam, gizli bir seks kulübünde adamotu bitkisinin kökleri ile hazırlanan uyuşturucu yardımı ile hayatının en iyi seksini yaşayacağı sözüne inanarak, hayatının hatasını yapıyor. Uyuşturucuyla kendinden geçen adam yaşamının en büyük korkularını yaşıyor.

Bu üç ünlü yönetmenin can verdiği hikâyeler bunlar. Sırf bu işinin ehli üç yönetmenin buluşması bile, bu filmi izlemek için yeterli bir sebep. Aynı konsept de, 3 Japon korku filmi yönetmeni tarafından yapılmış, “3 Extremes” adlı filmi izlemiştim. Gerçekten çok farklı bir filim deneyimi olmuştu. Japon korku filmlerinin ne kadar acayip yerlere gidebileceğini bilirsiniz. “3 Extremes” onlara göre bile uç noktalardaydı. Alman yönetmenler tarafından çekilen German Angst filmi de Japonlarınkinden aşağı kalacağını sanmıyorum.

Kesinlikle çıkar çıkmaz izlenmesi gereken filmler listesinde. Eğer siz de korku filmleri aşığıysanız bu üç kaliteli korku sineması yönetmeninin elinden çıkan “German Angst” filmini mutlaka izleyin.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Oy Kullanıldı, Ortalaması: 5,00)
Loading...

Yorum yapın