Ammar’dan son Alkarısı: Cinnet

Türk korku filmleri son dönemlerde oldukça kaliteli senaryolara sahip oluyor ve özgün işlerle karşımıza çıkıyor. Senarist Alper Kıvılcım’ın kaleme aldığı Alkarısı: Cinnet filmi de özgün senaryoya sahip olan nadir Türk filmlerinden bir tanesi konumunda. Yakın dönemde sitemizde gösterime girmesi planlanan bu korku – gerilim tadında film gişe rekorları kırmak adına gün sayıyor!

 

Alkarısı: Cinnet’in konusu şu şekilde; Dilara 7 aylık hamile bir kadındır. Hamileliği sebebiyle işinden izin alır ve çalışmaz. Fakat Dilara, rüyasında devamlı kendisini ve çocuğunu kaçırmak isteyen bir kadınla alakalı kabuslar görür. Eşine bu konuyu açsa da inandırıcı bulunmaz. Anadolu’da sıkça söz edilen bir efsane ile karşı karşıya kalan Dilara, kendisine musallat olan cinden kurtulmak için elinden geleni yapacaktır. Konu her ne kadar farklı filmleri andırsa da, hikaye bakımından özgünlüğe fazlası ile değinilmiş durumda. Bu da Alper Kıvılcım’ın korku alanında ne kadar önemli bir yazar olduğunun göstergesi! Alkarısı: Cinnet filminin yönetmen koltuğunda Muzaffer Gülçek oturuyor. Oyuncu kadrosunda ise Sanem İşler, Tuncay Tarhan, Mehmet Tokatlı, Aynur Mutlucan gibi no-name oyuncular yer alıyor. Film vizyonda kaldığı 7 hafta boyunca 35 binlik bir gişe hasılatı elde etti. Senarist ve yönetmen Alper Kıvılcım, daha önce korku alanında Ammar: Cin Tarikatı, Azazil: Düğüm, Alkarısı Cin-net, Deccal, Gassal, Kü'fa: Cin Kapanı gibi işlere imza attı.

 

Özellikle Ammar’dan yakaladığı başarı ile beraber pek çok kişi tarafından yeni Hasan Karacadağ gibi gösterilse de, gişe kaygısı da son dönemde çektiği filmlerden sebep ortaya çıkıyor gibi. Alkarısı: Cinnet filminden sonra da bazı çalışmalara değinen yönetmen, şuan çalışma aşamasında! Sizler de Alkarısı: Cinnet filmini Full HD kalite de izlemek ve takip etmek istiyorsanız hemen web sitemize girebilir ve bu kaliteli film türlerine göz atabilirsiniz. Yakın zamanda web sitemiz aracılığı ile sizlerle buluşacak. Bu kadar önemli korku filmlerini sizlerle buluşturabilmek ile alakalı çeşitli çalışmalar yapıyor, her daim sitemiz aracılığı ile de korku filmlerine öncelik veriyoruz. Alkarısı: Cinnet filmi ile de yine Türk korku filmi ile karşı karşıyayız!

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (5 Oy Kullanıldı, Ortalaması: 3,40)
Loading...

5 Yorum yapılmış

 • defim
  5 Aralık 2015 | Cevapla

  güzel ama aynı senaryolar sıkıldık artık. şu cinlerde olmasa vay halimize

 • Ahmet
  12 Kasım 2015 | Cevapla

  Kardeşim yok şöyle yok böyle. Korku filmleri beli klişeler etrafında döner zaten. Bize farklı gelen şey kurgudur. Güzel kurgulanmış ve kaliteli bir sona sahip film klişe de olsa iyi bir filmdir. Filmi izlemeden damgalıyorsunuz. Bir kere korku filmi ve komedi filmi yapmak zor iştir. Aksiyon gibi değil anlayacağınız. Siz bir korku filmi çekin izleyelim. Filminizin insanları baymaması dileğiyle.

 • ahmet
  11 Kasım 2015 | Cevapla

  Herşey güzel de bir de izleyebilsek, habire yeni ve güzel film haberleri geliyor. Hiçbiri nette yok.

 • kerem
  9 Kasım 2015 | Cevapla

  Amerikalılar sağolsun , 1000 senedir şeytan , ve şeytan ' ın ele geçirdiği insan konusunu ele almaktan sıkılmadılar....bizde daha yeni sayılır bu konular , efsaneler , hurafeler , mitler budur coğrafyamız da....Haliyle bırakmak için çok erken olduğunu düşünüyorum bu tür konuları .

 • Tıvorlu İsmail
  8 Kasım 2015 | Cevapla

  Resmen baydınız artık,bir bitmediniz.Cinlerden başka korku filmi malzemesi bulamaz oldular.

Yorum yapın