Ali Larter Yine Korkutuyor

The Diabolical, başrolünde ünlü oyuncu Ali Larter’ın olduğu bir korku filmi. Artık kırkına merdiven dayamış Ali bu filmde bekâr bir anneyi canlandırıyor. Lanetli Tepe, Son Durak serileri gibi sağlam korku – gerilim filmlerinde boy göstermiş Ali Larter’ın bu filmi de belirli bir noktaya taşıyabileceğini umabiliriz.

The Diabolical yani Türkçeleştirirsek şeytani, şeytandan gelen gibi anlamlara gelen bu korku filmi bekâr bir anne ve onun iki çocuğunun başına gelen paranormal olayların çevresinde geçiyor. Ali Larter’ın can verdiği Madison ve biri kız diğeri erkek iki çocuğu gece yoğun paranormal olaylar nedeniyle uyanırlar. Madison erkek arkadaşı olan bilim adamı Nikolai’den yardım ister. Nikolai ve paranormal konularda deneyimli bir ekip evi bu şeytani ruhlardan temizlemek için çalışmalara başlarlar. Ancak para normal konularda uzman olan ekip kısa sürede olağanın çok üzerinde bir kötülük saplayarak korkar ve evden çekilirler. Madison artık bu kötü ruhla mücadeleyi tek başına sürdürmek zorundadır. Çocukları ve kendi büyük bir tehlikeyle karşı karşıyadır.

The Diabolical filmi ruhsal paranormal olaylar ve cismi şaytani varlıkların karışımından oluşan sağlam bir korku ortamı yaratmak istiyora benziyor. Bunu ne kadar başardıklarını filmi izledikten sonra göreceğiz.

Film tamamen Ali Larter’ın oyunculuğuna kalmış gibi duruyor. Tabii özellikle çocuk oyuncular olmak üzere diğer oyuncular da önemli ama fragmanlardan da anlaşıldığı kadarı ile Ali Larter Madison karakteri ile filmin bütün yükünü omuzlamış görünüyor.

Katıldığı birkaç festivalden olumlu eleştiriler alan filmi merakla bekliyorum. Siz de paranormal olaylar ve şeytani varlıklar hakkındaki filmleri seviyorsanız, bu film hoşunuza gidebilir. Filmi kısa sürede filmkorku’da bulabileceksiniz. Sezonu korku filmleri içerisinde Ali Larter’ın da varlığından güç alarak dikkat çeken yapımlardan biri.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (4 Oy Kullanıldı, Ortalaması: 4,75)
Loading...

Yorum yapın