100 Yıllık Hint Sinemasının İlk Zombi Filmi

100 yıllık Hint sinemasının ilk zombi filmi Rise Of the Zombies. Ne diyelim böyle yapacaklarına, keşke bir 100 yıl daha bekleselermiş.

Girişimden anlaşılacağı gibi filmi hiç beğenmedim. Ancak şunu da göz ardı etmeyelim. Bu filim 100 yıllık Bollywood’un ilk zombi filimi. Sonuçta bir başlangıçtır. Umarız ileride daha iyi filimler ortaya koyabilirler.

Neil Parker işine tutku ile bağlı bir doğa fotoğrafçısı. Hatta modern yaşamın içinde olmaktansa doğada olmayı daha çok seviyor. Bu yüzden de kız arkadaşı ile ilişkisi bozuluyor ve sonunda ayrılıyorlar. Bu durumda Neil ne yapar dersiniz? Tabii ki kendini çok sevdiği doğaya vuruyor. İnsanlardan uzakta, izole bir yaşam sürmeye başlıyor. Ancak başına gelen bazı olaylar sonunda Neil değişim geçirmeye başlıyor. Filmin devamında da Neil’in insandan zombiye dönüşmesini izliyoruz.

Hint filmlerini izleyenler bilir. Hint filmleri çok uzun olur. Yapımcılar ne yazık ki Rise Of the Zombies filminde de bu kurala bağlı kalmışlar. Film tam iki saat oyuz beş dakika sürüyor.

Eğer sevmediğiniz birisi varsa onu koltuğa bağlayın ve iki saat otuz beş dakika boyunca bu filmi izlemesini sağlayın. İnanın, bu o kişiye yapacağınız en kötü şeylerden biri bu olacaktır. O koltuktan kalkınca sadece Neil’in değil o kişinin de zombiye dönüştüğünü görürseniz şaşırmayın.

Neil Patric’in insanlıktan uzaklaşarak zombiye dönüşmesini izlemek istiyorsanız ( hatta bu arada sizin de zombiye dönüşme tehlikeniz var ) buyurun diyelim. Rise Of the Zombies beni pek sarmadı. Belki sizin hoşunuza gider.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oy Kulanılmadı)
Loading...

Yorum yapın