Erotik Filmlerin Hayatımızdaki Yeri
Günümüz sinemasında gerek korku, gerek aksiyon, gerekse komedi kategorisinde binlerce filme rastlıyoruz. Fakat film sektöründe en çok izlenme sayısına sahip Erotik Film kategorisi nerede diye merak etmiyoruz değil. Geçmiş Yeşil Çam dönemlerinde Zerrin EGELİLER, Arzu OKAY ve Dilberay gibi halen günümüzde popülerliğini sürdüren insanların Erotik Filmlerini görmekteyiz. Peki ne olduda geçmişte o kadar çok Erotik Film yayınlayan türk sineması birden bire bu kategoriyi bir kenara attı. Bu konuda benim fikrim;

  • Değişen parti ve siyasi anlayış,
  • Toplumsal Baskı,
  • Tolumun Erotin Filmlere bakış açısı,
  • Yapımcı ve Beyaz Perde Sıkıntısı,


gibi bir sürü etkenlerden dolayı şimdilerde Erotik Film sektörü ölü bir durumdadır. Halbuki Erotik bir Film hayatımızda komedi veya korku filmi gibi izlenebilirliği olan bir filmdir. Geçmiş dönemlerde Yerli Erotik Film kategorisinde Aydemir Akbaş’ın yer aldığı Erotik – Komedi filmleri halen günümüzde izlenmektedir.


aydemir akbas erotik filmi

Bunun yanında Yerli Erotik Filmlerin her zaman aranan yüzü olan Arzu Okay Milliyet gazetesinde yer alan röportajınde geçmiş dönemde çektiği Erotik filmleri izlemediğini ve bir nevi pişmanlık hissettiğini belirtmiştir.


Arzu okay

İlerleyen günlerde Erotik Filmleri tekrardan beyaz perdede görürümüyüz kimse bilmez fakat Yerli Erotik Filmler halen popülerliğini sürdüreceği kesin olduğu kanıtlanmıştır.

Yorumlara kapalı