Zombi Filmleri« Ana Sayfaya Dön

Yazar Filmkorku Veysel 25 Şubat 2015 01:16 Tarihinde eklendi
Tüm dünyada zombi filmleri her zaman ilgi çekmiş ve milyonlarca kişi tarafından izlenmiştir. Ölümsüz insan olarak tabir edilen zombiler, ölmüş olan insanların tekrar diriltilmesiyle oluşmaktadır. Başka bir canlı insanı ısırdıklarında da o insan zombiye dönüşür. Basit mana da zombiler bölyle tanımlanabilir. Zombileri konu alan filmler ve diziler bu tanımlar sebebiyle devamlı olarak gerilim ve aksiyonu yaşatmıştır. Günümüzde The Walking Dead dizisi, zombileri konu alan ve milyonlarca kişi tarafından izlenen bir dizidir. Sinema sektöründe de çok sayıda zombi filmi çekilmiştir. Ancak bu filmlerin hepsi aynı başarıyı gösterememişlerdir.

En iyi zombi filmleri olarak gösterilen birçok film vardır. Bu filmlerden ilki 1985 yılında çekilmiş olmasına rağmen Ölülerin Günü adlı filmdir. Zombilerin Şafağı, Yaşayan Ölülerin Gecesi, Beyin Ölümü, Yaşayan Ölülerin Şehri, Zombieland, Ölü Kar, Ölüler Ülkesi, Ölülerin Dönüşü, Mezarcı, Ölülerin Günlüğü ve Zombi 2 filmi bugüne kadar çekilmiş olan en iyi zombi filmlerinden birkaçıdır.

Filmlerin hikayeleri bilindiği için yeni çekilen filmlerin ilgi çekici olması hiç kolay değildir. Bir zombi filminden herkes tarafından beklenen klasik sahnelerin dışında farklı bir şey yoksa izleyiciler bu filmleri artık ilgi çekici bulmuyorlar. Bu sebeple yeni dönemde çekilen zombi filmlerinde yönetmenler ve senaristler farklı konuları da ele almayı denemişlerdir. Ancak bu işlem her zaman istenen sonucu vermemiştir. Bu sebeple başarısız zombi filmleri de bolca bulunmaktadır.
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oy Kulanılmadı)
Loading...
0

zon261 filmini 3 yıldır bekliyorum noluuur

Yazan mustafa
Tarih 11 Mart 2015 18:09
0

dünya savaşı z adlı filmi izlemeni tavsiye ederim. klasik zombi filmleriden değil. ayrıca brad pitt gibi usta bi aktör oynuyor.

Yazan guetam33
Tarih 1 Mart 2015 03:03
1

en sevdiğim korku türü maalesefki iyi zombi filmi çok az

Yazan gelsomino
Tarih 25 Şubat 2015 01:34